REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Są pieniądze na budowę drogi S12 z Piask do Dorohuska. To oznacza, że zadanie zostanie zrealizowane do 2025 roku.

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie o zabezpieczeniu 2,5 mld zł na trasę S12 z Piask do Dorohuska. Zatem inwestycja, która figurowała do tej pory na liście rezerwowej, trafiła na listę do realizacji.

Informacje te przekazano wczoraj (25 września) w Stołpiu, na specjalnie zwołanej konferencji.  Przyjechali wicepremier Jacek Sasin, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA Mirosław Czech.

Zebrani podkreślali, że to ważne dla regionu zadanie zostanie zrealizowane do 2025 roku, a nie jak planowano po 2025 roku. Dzięki inwestycji Chełm włączony zostanie do sieci polskich oraz europejskich autostrad i dróg ekspresowych.

– Ta droga na pewno będzie swoistym silnikiem rozwoju dla wielu miejscowości – mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. – Przede wszystkim będzie drogą bezpieczną. Będzie drogą, o której marzyły pokolenia tych, którzy przez lata z niej korzystali. Będzie drogą przewidywalną, drogą, która pozwoli mieszkańcom Chełma wjechać na drogę ekspresową i bezkolizyjnie wyjechać na węźle autostradowym w Lizbonie. Mieszkańcy Lubelszczyzny zasługują na to, żeby móc dysponować nowoczesnymi, bezpiecznymi drogami.

Droga przebiegać ma na odcinku Piaski-Dorohusk (57,5 km). Inwestycja ma być realizowana w latach 2021-2025, a jej koszt to blisko 2,5 miliarda zł.

Zadanie to nie obejmuje obwodnicy Chełma, bo ta stanowi odrębną inwestycję. Przypomnijmy, że realizacja obwodnicy Chełma, która także jest częścią S12 Piaski-Dorohusk, jest już w trakcie realizacji – na początku tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła wykonanie koncepcji programowej dla budowy tego odcinka. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. tutaj.

– Niektórzy znowu powiedzą obiecanki, a ja powiem tak – ta decyzja oznacza, że już nikt tej inwestycji nie zablokuje, nie przeszkodzi, nie zabierze. Długo o nią i wspólnie zabiegaliśmy – Premier Sasin, Europoseł Mazurek i ja – jak widać w drużynie siła – komentuje prezydent Chełma Jakub Banaszek.

Napisz komentarz
 • Ludzie,ale dużo emocji,a to tylko obietnica.
  Spokojnie

 • hirek
  A. Bratkowski to poseł wielu kadencji…. ma się czym pochwalić
  to się chwali……. Nie ma pieniędzy na drogi dla Chełma?
  Niech Prezydent Banaszek pójdzie na przeszkolenie do p. Starosty
  Chełmskiego p. Deniszczuka, ten nie ma żadnych problemów
  z pieniędzmi na drogi i to nie są wirtualne pieniądze.
  Efekty widać na terenie gmin. Chełm nigdy nie miał prawdziwego gospodarza i tak wlecze się ten ogon od kadencji
  do kadencji. ?☹️

  • Też mieliśmy posła wielu kadencji Raniewicza i Mazurek oraz marszałaka i vice marszałka wielu kadencji Grabczuka i co z tego? NIC!
   „Mieszkaniec” nie bądz nawiny. To że Deniszczuk załatwia kasę to jest efekt tego że przedtem był z PSL, ja rządził w wojewodztwie PSL a teraz przykleił się do PiS-u jak rządzi PiS. U nas jak zwykle było odwrotnie, popieraliśmy „popapranców” , czwartorzędnych posłow jak Raniewicz czy Matuszczak. W prawdzie Mazurek coś mogla ostanio to sobie załatwił synekure w Brukseli. Banaszek jest dopiero nie cały rok. Młody jeszcze i niedoświadczony ale z Sasinem , starym wyjadaczem , to dla nas szansa mogli by zaszaleć. Deniszczuk moze im tylko busty czyścić czy Bratkowski.
   Niestety lud u nas ciemnny i nie wyrobiony polityczne i nie potrafi wyczuwać skąd „wiatr wieje”.
   Oczywiście jak to w polityce nic nie jest pewne. Ale Sasin może , właśnie to pokazał że ma możliwości.
   A co mogą inni , nawet pokazać nie maja co i jak!
   Nie bądzmy głupi!
   Nawet jak w kraju PiS przegra to postaje kasa w wojewodztwie. A z Sasinem bedą się liczyć , inaczej inni nas zjedzą!
   Ktoś widzi na horyzoncie jakies inne poważne alternatywne kandydatury z ktorych mogłoby cos dla nas wynikać? Proszę wskazać?
   Gospodarzy zawsze mamy takich jakich wybieramy. A że glupio wybieramy to do kogo pretnsja .
   Może teraz nam się uda i zmądrzejemy. Ale jak wybierzemy Grabczuka to będziemy mieli „pozamiatane” jak za Fiszowej. To już lepiej niech zostanie ten lekarz czy Żmijan , ci przynajmnije nam nie zaszkodzą tak jak Grabczuk!

 • dvd ?
  Tanią propagandę zawsze można wcisnąć ludziom słabym, lubiącym tani poklask……… SASIN nie znalazl poparcia w swoim
  rejonie więc nastąpił zrzut na Lubelszczyzne…….ciemny lud to kupił……. Sorry!
  Hirek…… Pytasz co załatwił Raniewicz???? Zapytaj co załatwiła
  Miastu Chełm p. Mazurek???? jak sprawowała mandat posła??
  Dlaczego nie reagowala na to całe zło???? Żeby komuś coś
  zarzucić to trzeba być samemu ,, perfekt,,, Puki co na nic dobrego się nie zanosi. Głosować trzeba, ale napewno nie na
  Sasina, ten Pan tyle samo zrobi co p. Mazurek……. Czyli nic.

  • Pani Mazurek? Jak to co robiła? Do spółki z Fiszową zadłużala miasto i swoim „przydupasom” załatwiala robotę w mieście typu Czech , Bożeński itd. No i non stop popierała Fisz .
   Dla niej było najważniejsze: „wyszystko jedno kto byleby nie ” peło”!
   Gupi elektorat chełmski to łykał jak karp bułke i na te dwie panie głosował choć Fisz była „goła i bosa” bez zaplecza a kasę trzymało wtedy PO na czym korzystali w Zamości , Białej i Krasnymstawie tylko nie w Chełmie, bo tam mieszkają mądrzy ludzi. Taka sama dietetyczna poseł jak inni Raniewicz , Matuszczak itd. Trzeba podkreślić że wtedy rządziała PO i w województwie i w rządzie. Kiedyś był jeszcze poseł Wujec ktory cos mógł ale jak mógl to pchal to wszystko w swoje strony czyli na Zamojszczyzne. Teraz jest okazja pozyskać kogoś kto coś może to my przewracami oczami, to skorzysta zamojskie i inni . A my jak zwykle z ręka w nocniku!

  • Igor a widzisz tu kogoś, zechce i będzie coś mógł dla nas zrobić? Może Graczuk pomoże ? heheh
   Na pewno pomoże ale głównie sobie!

 • Szkoda tylko że nikt nie zauważył że Sasin obiecał to co wiadomo od kilku lat. Ale jak widać tłum to kupił.

  • Sasin przynajmnije coś obiecuje , coś się stara. Innym nawet tego się nie chce. Tyle jesteśmy warci, nasze głosy. Bratkwski się chwali że zalatwił 220 mln zł na drogi….. zamojszczyzny.
   U nas nikt na drogi nic nie załatwiał. Chcą być posłami czy senatorami bo …. chcą, ktoś ich tam popiera i tyle. Chcą brać diety. Krzysiu Grabczuk obiecuje że będzie rzekomo załatwial jakieś srodki unijne . Tylko jak i skąd, kto go dopuści do tyhc śrdokow jako posła dietycznego. Raniewicz coś załatwił?

  • Sasin przynajmnije stara się się uprawdopodonić że jakaś kasa będzie na tę 12-kę, choć nie wiadomo że tak będzie. No i jest kreatywny. hehehe W 2014 Raniewicz ” obiecywał budowe tej drogi po 2027 szkoda że nie po 2057 roku. Saisn obiecuje do….. 2025 roku. Punkt za kreatywnośc! hahaha

  • Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Znajdź takiego co wybuduje już teraz, natychmist i załatwi na to kase!
   Znasz takiego? To co się wymądrzasz. Oczywiście nie musi być droga ekspresowa z Piask i obwodnica Chełma.
   Nikt z tego powodu nie bedzie plakał z polityków. Tylko my jak zwykle w ” czarnej dziurze” .

 • Zachowanie empatyczne, to nic innego jak to, że jako ludzie
  powinniśmy realnie odczuwać emocje, z jakimi zmaga się
  druga osoba, nawet wtedy gdy to nie my mamy do czynienia
  z jej problemami….. Lekarze bywają różni i nie zawsze empatyczni
  A do księdza po co, chyba tylko po to by się wyspowiadac!
  Rządzący są od tego żeby służyć obywatelowi, rozwiązywać problemy, itd. itp. Najlepiej by nie byli politykami, bo polityka
  i politykierstwo ,,, wychodzą bokiem,,, co widać i słychać i czuć.

  • Podejrzewam że takim rządącym idealnym z empatią to ty byś był ” miekszaniec”, bo jakoś nie widze innych spełniających to kryterium. Brakuje ci tylko wladzy żebyś ją mógł emapatycznie sprawować . Oczywiście takimi przyziemnymi sprawami jak drogi, śmieci itd byś sobie nie zawracal głowy. Nie wiem tylko kto móglby ci tę władzę dać. Ale sie staraj.
   Coś mi to jednak przypomina. Taki „raj na ziemi” juz raz nam proponowano. To byli …komunisci i to wszystko miało boć jak zbudujemy komunizm. Czyżbyś w tym kierunku zmierzał? heheheh

 • Mundi
  Co tu mają do powiedzenia wskazani przez Ciebie ludzie, a szczególnie dwóch Prezydentów???? Za ten stan miasta odpowiedzieć powinien Prezydent ostatnich 3 kadencji i jej
  wspoltowarzysze. Doprowadzone do ruiny miejskie spółki
  komunalne teraz sprzedaje obecna ekipa rządzących. Co tu
  bzdury opowiadać…….. Jak pracujesz to po co bierzesz wynagrodzenie? Pracuj dla ideii…… tak jak to powiedział Marszałek Karczewski……..W życiu nie tylko kasa się liczy…. Zwykłej
  empatii brakuje do drugiego człowieka i dlatego jest tak jak
  jest!!!

  • Ale dużo mieli do powiedzenia jak rządzili. Dżaman z Matuszczakiem dług urósł do 60 mln zł. Graczuk – dług urósł do 100 mln zł. Pokazal Fisz jak sie roluje długi. Zablokowal budowę Galerii Chełmskiej. Strata dla Budżetu miasta ok 20 mln zł przez 10 lat! Przez 12 lat zablokował środki unijne dla Chełma na ok miliard zł! Fisz, zadłuzenie wzrosło do ok 150 mlz a praktycznie to ze 200 mln zł i brak absorbcji unijnych środkow, brak inwestycji w infrastrukturę. I mamy dzisiaj to co mamy. A po empatie to chodźmy do lekarza i księdza a nie do politykow. Ci są od rozwiązywania problemów i zalatwiania kasy.
   I po to ich wybierajmy , tylko z głową i z tego ich rozliczajmy! I będzie tyle prolemow.

 • Być,, kościelnym,, to jeszcze nie wszystko, trzeba coś wiedzieć
  o polityce i jej uwarunkowaniach, byli tacy co piastowali mandat
  Posła i nigdy nie zabierali głosu z mównicy sejmowej…..
  Droga S12? Od ilu lat i kadencji o niej się mówi, też za kadencji
  byłej Poseł Mazurek? Teraz się mówi o wielkich zasługach
  Sasina, Mazurek i Banaszka? Kto w to uwierzy? Dlaczego ma być
  realizowana inwestycja dopiero w latach 2021 – 2025?
  Te wyborcze wyliczanki są tak realne jak ta cała polityka rządów
  PiS. Niech sobie nie przypisują zasług wszyscy ci co niespełna
  od roku rządzą tym miastem, niech się zajmą tym do czego się
  zobowiązali, a jest co robić…….

  • Tu nie potrzeba jakiejś wysublimowanej filozofii. Wystarczy tylko odrobina rozsądnego zbiorowego myślenia. Potrafisz podać polityka ktory proponuje nam jakieś bardziej realne wyliczanki , do zrealizowania już, teraz, natychmista. Wierzysz w wyliczanki „patrioty z Chylina- Graczuka ” czy innych tego podobnych. Raniewcz też obiecyał, pamiętasz 4 lata temu budowę po 2025 hehehe! Obiecywał , przez 4 lata brał diety a teraz znalazał sobie lepszą fuchę tak jak Mazurek! Wierzyć politykom moga tylko głuipi i naiwni wyborcy tak jak w Chełmie. Przez 3 kadencje wierzyli Fisz ktora tylko mogła dlugi rolować ,bo co mogła innego robić z takim historycznym zapleczem. To wszyscy wiedzieli. Grabczuk jak był na ” stolcu ” to mógł dać kasę ale nie dawał swojemu politycznemu wrogowie . Takie robiliśmy wyborcze interesy. Nie mieli z tym problemu wyborcy w Zamościu, Białej , Hrubieszowie i Karsnymstawie. Tam drogi i obwodnice juz dawno mają wybudowane. Tam kasę unijną Grabczuk wsyłał „workami”. A nam dawał tylko tyle zeby mógl powiedzieć ze dał ale żeby nic z tego nie wynikało. Dlatego te inwestycje wszystkie są niedoszacowane i stoja w miejscu. Oto prawdziwy plan Grabczuka dla Chełma. Ot taki prosty myk , przekręcik polityczny. Pytaj wiec Grabczuka i Fisz dlaczego tych wyszystkich dróg i ulic nie wybudowali jak z powdzeniem robili to inni! Postawiliśmy na Fisz i Grabczuka jako ” chełmofony” i teraz mamy rachunek do zapłacenia . Trzeba było mysleć politycznie tak jak inni! To przynajmnije teraz pomyślmy jak jest okazaja ! Bo później długo może się nie trafić! Moim zdaniem tylko Sasin to poważny polityk , reszta to ” kwiatki do kożucha” albo pajace jak ” patriota z Chylina”. Mądry wybór należy do nas! Alo jak zwykle , ograja nas! Bo my jako wyborcy to zbyt inteligentni nie jesteśmy!Nie jesteśmy, ale możemy być , moze czegoś się nauczylismy.

 • Mundi.ty musisz wyjechac tam skąd pochodzi sasin i tam glosuj na niego bo tam jego miejsce.Glosujesz na choragiewke czlowieka msciciela i to jeszcze nienawistnego.Powinnismy byc patriotami naszej ziemi a nie ufo ludkow .Zmian moga dokonac Ci ktorzy znają temat i problemy Chełma. Choc nasz prezydent zajął sie sago rodzinną. Widocznie to jest biznes jak sie mamę w ciaga w bagno przekrentow i nienawiści. Bycie dobrym czlowiekiem to nie tylko wizyty w kościele

  • Edek a Ty musisz zapytać tych ” partiotów naszej ziemi” Dżamana , patriote z Chylina -Grabczuka i Fisz kiedy odpowidzą
   ( pójdą siedzieć) za tak potworne zadłużenie miasta! Kiedy ich o to zapytasz i za to ich rozliczysz? Powiedz mi co wynikało do tej pory z tego tytułu że mieliśmy takich posłow jak Ranewicz, Matuszczak czy nawet Mazurek? Odpowiedz jest prosta długi , długi i jezcze raz długi. A oni swoje diety brali. Ja wole takich co mało gadają a kaęe przywożą niż patriotów -idiotów jak do tej pory. Nie mam z tym problemu. Przydałoby sie jeszcze kilku takich, wszystko jedno skad byłe by porzywiezli parę miliardów na inwestycje i na odłużenie miasta. Tu nie potrzeba jakieś wyjatowej wiedzy zeby rozwiązać problemy Chełma . Tu sa potrzebne 3 rzeczy ” kasa , kasa i jeszcze raz kasa! Co nam po jakimis kolejnym pośle dietetycznym typu Grbaczuk, co jak mógł dać to zabierał a jak teraz nic nie może to chce być po to żeby diety brać. Powiedz mi po co nam coś takiego. Jak juz będziemy mieli kasę to sobie wyest edziemy wybierac takich typu kwiatek do kożucha jak matka Banszka! Teraz trzea wybierać konkretnych bo znowu będziemy z ręką …..wiecie gdzie!

 • to czemu pisze w gazecie że sejm przesunoł budowe 12 to co tujest grane kampania taka jest wyborcza

 • Może to i „kiełbasa wyborcza” ale jest faktem że nikt do tej pory takiej kiełbasy nawet wyborczej nam nie przywoził.
  Coś tam zawsze zostanie. A co meliśmy z lokalnych , rodzimych posłow dietetycznych? NIC. Wystarczy jeden konkretny który coś może. Po co nam taki Grabczuk, ktory jak nawet mógł to nic nie dał? Ja głosuję na Sasina może coś jeszcze przywiezie nawet jak pod koniec kadencji. A czy on z Chełma czy tam” skąśśś” ? Jakie to ma znaczenie jak prezenty przywozi! A do Grabczuka pasuje klasyczne ” spadaj dziadu” do Chylina- stamtąd pochodzi.! hehehe

  • Prezydentem miasta Grabczuk był lichym, ale trzeba oddać też sprawiedliwość i przyznać, że gdyby nie jego „marszałkowanie” to szpitala praktycznie byśmy nie mieli.

   • Trzeba też przynać sprawiedliwie że przez to ” marszałkwanie ” Grabczuka ” urwał , zablokowala itd coś z pół miliarda zł środkow unijnych dla Chełm, bo mu było „nie po nosie” dawać je Fisz z innej opcji politycznej. Zamość, Biała czy nawet Krasnystaw czerpali pełnymi garściami. A jako prezydent „wspaniałomyśllnie” zablokowal nam budowę Galerii Chełmskije – 35 tys m2 i pozbawił z tego tytułu naleznych miastu podatków przez 10 lat!
    To jego sukces! A co do szpitala. My jak zwykle na samym konću. To były 3 wielkie szpitale „na zapleczu frontu” projektowane jeszcze w latach 70 tych za glębokiej komuny. W Chełmie , Białej i Zamościu. Tylle że w Zamościu i Białej zostały on oddane do użytku już dawno a u nas w budynku wybudowanym jeszcze za cara! W XXI wieku. budynek dawnego szpitala to przecież Urząd Guberilany wybdowany ok 1912 roku z kasy Jego Imperatorskije Mości. Mikołaja II. Nie wstyd. Więc wczesniej czy póżnije musieli go skończyć a i tak juz się ” sypie”. Zadna zasługa w tym Grabczuka! Oczywiście zrobił to dla swoich o zaraz poobsadzal go swoimi ludzmi! Do tego jest to najgorszy szpital z tych 3 cieszący się bardzo złą sławą lekarzy – grabarzy”. Kto się chce leczyć poważnie to ucieka od niego jak najdalej!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  REKLAMA
  REKLAMA
  Ekspresowa „12” do realizacji
  FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

  Są pieniądze na budowę drogi S12 z Piask do Dorohuska. To oznacza, że zadanie zostanie zrealizowane do 2025 roku.

  Reklama

  Premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie o zabezpieczeniu 2,5 mld zł na trasę S12 z Piask do Dorohuska. Zatem inwestycja, która figurowała do tej pory na liście rezerwowej, trafiła na listę do realizacji.

  Informacje te przekazano wczoraj (25 września) w Stołpiu, na specjalnie zwołanej konferencji.  Przyjechali wicepremier Jacek Sasin, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA Mirosław Czech.

  Zebrani podkreślali, że to ważne dla regionu zadanie zostanie zrealizowane do 2025 roku, a nie jak planowano po 2025 roku. Dzięki inwestycji Chełm włączony zostanie do sieci polskich oraz europejskich autostrad i dróg ekspresowych.

  – Ta droga na pewno będzie swoistym silnikiem rozwoju dla wielu miejscowości – mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. – Przede wszystkim będzie drogą bezpieczną. Będzie drogą, o której marzyły pokolenia tych, którzy przez lata z niej korzystali. Będzie drogą przewidywalną, drogą, która pozwoli mieszkańcom Chełma wjechać na drogę ekspresową i bezkolizyjnie wyjechać na węźle autostradowym w Lizbonie. Mieszkańcy Lubelszczyzny zasługują na to, żeby móc dysponować nowoczesnymi, bezpiecznymi drogami.

  Droga przebiegać ma na odcinku Piaski-Dorohusk (57,5 km). Inwestycja ma być realizowana w latach 2021-2025, a jej koszt to blisko 2,5 miliarda zł.

  Zadanie to nie obejmuje obwodnicy Chełma, bo ta stanowi odrębną inwestycję. Przypomnijmy, że realizacja obwodnicy Chełma, która także jest częścią S12 Piaski-Dorohusk, jest już w trakcie realizacji – na początku tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła wykonanie koncepcji programowej dla budowy tego odcinka. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. tutaj.

  – Niektórzy znowu powiedzą obiecanki, a ja powiem tak – ta decyzja oznacza, że już nikt tej inwestycji nie zablokuje, nie przeszkodzi, nie zabierze. Długo o nią i wspólnie zabiegaliśmy – Premier Sasin, Europoseł Mazurek i ja – jak widać w drużynie siła – komentuje prezydent Chełma Jakub Banaszek.

  Napisz komentarz
 • Ludzie,ale dużo emocji,a to tylko obietnica.
  Spokojnie

 • hirek
  A. Bratkowski to poseł wielu kadencji…. ma się czym pochwalić
  to się chwali……. Nie ma pieniędzy na drogi dla Chełma?
  Niech Prezydent Banaszek pójdzie na przeszkolenie do p. Starosty
  Chełmskiego p. Deniszczuka, ten nie ma żadnych problemów
  z pieniędzmi na drogi i to nie są wirtualne pieniądze.
  Efekty widać na terenie gmin. Chełm nigdy nie miał prawdziwego gospodarza i tak wlecze się ten ogon od kadencji
  do kadencji. ?☹️

  • Też mieliśmy posła wielu kadencji Raniewicza i Mazurek oraz marszałaka i vice marszałka wielu kadencji Grabczuka i co z tego? NIC!
   „Mieszkaniec” nie bądz nawiny. To że Deniszczuk załatwia kasę to jest efekt tego że przedtem był z PSL, ja rządził w wojewodztwie PSL a teraz przykleił się do PiS-u jak rządzi PiS. U nas jak zwykle było odwrotnie, popieraliśmy „popapranców” , czwartorzędnych posłow jak Raniewicz czy Matuszczak. W prawdzie Mazurek coś mogla ostanio to sobie załatwił synekure w Brukseli. Banaszek jest dopiero nie cały rok. Młody jeszcze i niedoświadczony ale z Sasinem , starym wyjadaczem , to dla nas szansa mogli by zaszaleć. Deniszczuk moze im tylko busty czyścić czy Bratkowski.
   Niestety lud u nas ciemnny i nie wyrobiony polityczne i nie potrafi wyczuwać skąd „wiatr wieje”.
   Oczywiście jak to w polityce nic nie jest pewne. Ale Sasin może , właśnie to pokazał że ma możliwości.
   A co mogą inni , nawet pokazać nie maja co i jak!
   Nie bądzmy głupi!
   Nawet jak w kraju PiS przegra to postaje kasa w wojewodztwie. A z Sasinem bedą się liczyć , inaczej inni nas zjedzą!
   Ktoś widzi na horyzoncie jakies inne poważne alternatywne kandydatury z ktorych mogłoby cos dla nas wynikać? Proszę wskazać?
   Gospodarzy zawsze mamy takich jakich wybieramy. A że glupio wybieramy to do kogo pretnsja .
   Może teraz nam się uda i zmądrzejemy. Ale jak wybierzemy Grabczuka to będziemy mieli „pozamiatane” jak za Fiszowej. To już lepiej niech zostanie ten lekarz czy Żmijan , ci przynajmnije nam nie zaszkodzą tak jak Grabczuk!

 • dvd ?
  Tanią propagandę zawsze można wcisnąć ludziom słabym, lubiącym tani poklask……… SASIN nie znalazl poparcia w swoim
  rejonie więc nastąpił zrzut na Lubelszczyzne…….ciemny lud to kupił……. Sorry!
  Hirek…… Pytasz co załatwił Raniewicz???? Zapytaj co załatwiła
  Miastu Chełm p. Mazurek???? jak sprawowała mandat posła??
  Dlaczego nie reagowala na to całe zło???? Żeby komuś coś
  zarzucić to trzeba być samemu ,, perfekt,,, Puki co na nic dobrego się nie zanosi. Głosować trzeba, ale napewno nie na
  Sasina, ten Pan tyle samo zrobi co p. Mazurek……. Czyli nic.

  • Pani Mazurek? Jak to co robiła? Do spółki z Fiszową zadłużala miasto i swoim „przydupasom” załatwiala robotę w mieście typu Czech , Bożeński itd. No i non stop popierała Fisz .
   Dla niej było najważniejsze: „wyszystko jedno kto byleby nie ” peło”!
   Gupi elektorat chełmski to łykał jak karp bułke i na te dwie panie głosował choć Fisz była „goła i bosa” bez zaplecza a kasę trzymało wtedy PO na czym korzystali w Zamości , Białej i Krasnymstawie tylko nie w Chełmie, bo tam mieszkają mądrzy ludzi. Taka sama dietetyczna poseł jak inni Raniewicz , Matuszczak itd. Trzeba podkreślić że wtedy rządziała PO i w województwie i w rządzie. Kiedyś był jeszcze poseł Wujec ktory cos mógł ale jak mógl to pchal to wszystko w swoje strony czyli na Zamojszczyzne. Teraz jest okazja pozyskać kogoś kto coś może to my przewracami oczami, to skorzysta zamojskie i inni . A my jak zwykle z ręka w nocniku!

  • Igor a widzisz tu kogoś, zechce i będzie coś mógł dla nas zrobić? Może Graczuk pomoże ? heheh
   Na pewno pomoże ale głównie sobie!

 • Szkoda tylko że nikt nie zauważył że Sasin obiecał to co wiadomo od kilku lat. Ale jak widać tłum to kupił.

  • Sasin przynajmnije coś obiecuje , coś się stara. Innym nawet tego się nie chce. Tyle jesteśmy warci, nasze głosy. Bratkwski się chwali że zalatwił 220 mln zł na drogi….. zamojszczyzny.
   U nas nikt na drogi nic nie załatwiał. Chcą być posłami czy senatorami bo …. chcą, ktoś ich tam popiera i tyle. Chcą brać diety. Krzysiu Grabczuk obiecuje że będzie rzekomo załatwial jakieś srodki unijne . Tylko jak i skąd, kto go dopuści do tyhc śrdokow jako posła dietycznego. Raniewicz coś załatwił?

  • Sasin przynajmnije stara się się uprawdopodonić że jakaś kasa będzie na tę 12-kę, choć nie wiadomo że tak będzie. No i jest kreatywny. hehehe W 2014 Raniewicz ” obiecywał budowe tej drogi po 2027 szkoda że nie po 2057 roku. Saisn obiecuje do….. 2025 roku. Punkt za kreatywnośc! hahaha

  • Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Znajdź takiego co wybuduje już teraz, natychmist i załatwi na to kase!
   Znasz takiego? To co się wymądrzasz. Oczywiście nie musi być droga ekspresowa z Piask i obwodnica Chełma.
   Nikt z tego powodu nie bedzie plakał z polityków. Tylko my jak zwykle w ” czarnej dziurze” .

 • Zachowanie empatyczne, to nic innego jak to, że jako ludzie
  powinniśmy realnie odczuwać emocje, z jakimi zmaga się
  druga osoba, nawet wtedy gdy to nie my mamy do czynienia
  z jej problemami….. Lekarze bywają różni i nie zawsze empatyczni
  A do księdza po co, chyba tylko po to by się wyspowiadac!
  Rządzący są od tego żeby służyć obywatelowi, rozwiązywać problemy, itd. itp. Najlepiej by nie byli politykami, bo polityka
  i politykierstwo ,,, wychodzą bokiem,,, co widać i słychać i czuć.

  • Podejrzewam że takim rządącym idealnym z empatią to ty byś był ” miekszaniec”, bo jakoś nie widze innych spełniających to kryterium. Brakuje ci tylko wladzy żebyś ją mógł emapatycznie sprawować . Oczywiście takimi przyziemnymi sprawami jak drogi, śmieci itd byś sobie nie zawracal głowy. Nie wiem tylko kto móglby ci tę władzę dać. Ale sie staraj.
   Coś mi to jednak przypomina. Taki „raj na ziemi” juz raz nam proponowano. To byli …komunisci i to wszystko miało boć jak zbudujemy komunizm. Czyżbyś w tym kierunku zmierzał? heheheh

 • Mundi
  Co tu mają do powiedzenia wskazani przez Ciebie ludzie, a szczególnie dwóch Prezydentów???? Za ten stan miasta odpowiedzieć powinien Prezydent ostatnich 3 kadencji i jej
  wspoltowarzysze. Doprowadzone do ruiny miejskie spółki
  komunalne teraz sprzedaje obecna ekipa rządzących. Co tu
  bzdury opowiadać…….. Jak pracujesz to po co bierzesz wynagrodzenie? Pracuj dla ideii…… tak jak to powiedział Marszałek Karczewski……..W życiu nie tylko kasa się liczy…. Zwykłej
  empatii brakuje do drugiego człowieka i dlatego jest tak jak
  jest!!!

  • Ale dużo mieli do powiedzenia jak rządzili. Dżaman z Matuszczakiem dług urósł do 60 mln zł. Graczuk – dług urósł do 100 mln zł. Pokazal Fisz jak sie roluje długi. Zablokowal budowę Galerii Chełmskiej. Strata dla Budżetu miasta ok 20 mln zł przez 10 lat! Przez 12 lat zablokował środki unijne dla Chełma na ok miliard zł! Fisz, zadłuzenie wzrosło do ok 150 mlz a praktycznie to ze 200 mln zł i brak absorbcji unijnych środkow, brak inwestycji w infrastrukturę. I mamy dzisiaj to co mamy. A po empatie to chodźmy do lekarza i księdza a nie do politykow. Ci są od rozwiązywania problemów i zalatwiania kasy.
   I po to ich wybierajmy , tylko z głową i z tego ich rozliczajmy! I będzie tyle prolemow.

 • Być,, kościelnym,, to jeszcze nie wszystko, trzeba coś wiedzieć
  o polityce i jej uwarunkowaniach, byli tacy co piastowali mandat
  Posła i nigdy nie zabierali głosu z mównicy sejmowej…..
  Droga S12? Od ilu lat i kadencji o niej się mówi, też za kadencji
  byłej Poseł Mazurek? Teraz się mówi o wielkich zasługach
  Sasina, Mazurek i Banaszka? Kto w to uwierzy? Dlaczego ma być
  realizowana inwestycja dopiero w latach 2021 – 2025?
  Te wyborcze wyliczanki są tak realne jak ta cała polityka rządów
  PiS. Niech sobie nie przypisują zasług wszyscy ci co niespełna
  od roku rządzą tym miastem, niech się zajmą tym do czego się
  zobowiązali, a jest co robić…….

  • Tu nie potrzeba jakiejś wysublimowanej filozofii. Wystarczy tylko odrobina rozsądnego zbiorowego myślenia. Potrafisz podać polityka ktory proponuje nam jakieś bardziej realne wyliczanki , do zrealizowania już, teraz, natychmista. Wierzysz w wyliczanki „patrioty z Chylina- Graczuka ” czy innych tego podobnych. Raniewcz też obiecyał, pamiętasz 4 lata temu budowę po 2025 hehehe! Obiecywał , przez 4 lata brał diety a teraz znalazał sobie lepszą fuchę tak jak Mazurek! Wierzyć politykom moga tylko głuipi i naiwni wyborcy tak jak w Chełmie. Przez 3 kadencje wierzyli Fisz ktora tylko mogła dlugi rolować ,bo co mogła innego robić z takim historycznym zapleczem. To wszyscy wiedzieli. Grabczuk jak był na ” stolcu ” to mógł dać kasę ale nie dawał swojemu politycznemu wrogowie . Takie robiliśmy wyborcze interesy. Nie mieli z tym problemu wyborcy w Zamościu, Białej , Hrubieszowie i Karsnymstawie. Tam drogi i obwodnice juz dawno mają wybudowane. Tam kasę unijną Grabczuk wsyłał „workami”. A nam dawał tylko tyle zeby mógl powiedzieć ze dał ale żeby nic z tego nie wynikało. Dlatego te inwestycje wszystkie są niedoszacowane i stoja w miejscu. Oto prawdziwy plan Grabczuka dla Chełma. Ot taki prosty myk , przekręcik polityczny. Pytaj wiec Grabczuka i Fisz dlaczego tych wyszystkich dróg i ulic nie wybudowali jak z powdzeniem robili to inni! Postawiliśmy na Fisz i Grabczuka jako ” chełmofony” i teraz mamy rachunek do zapłacenia . Trzeba było mysleć politycznie tak jak inni! To przynajmnije teraz pomyślmy jak jest okazaja ! Bo później długo może się nie trafić! Moim zdaniem tylko Sasin to poważny polityk , reszta to ” kwiatki do kożucha” albo pajace jak ” patriota z Chylina”. Mądry wybór należy do nas! Alo jak zwykle , ograja nas! Bo my jako wyborcy to zbyt inteligentni nie jesteśmy!Nie jesteśmy, ale możemy być , moze czegoś się nauczylismy.

 • Mundi.ty musisz wyjechac tam skąd pochodzi sasin i tam glosuj na niego bo tam jego miejsce.Glosujesz na choragiewke czlowieka msciciela i to jeszcze nienawistnego.Powinnismy byc patriotami naszej ziemi a nie ufo ludkow .Zmian moga dokonac Ci ktorzy znają temat i problemy Chełma. Choc nasz prezydent zajął sie sago rodzinną. Widocznie to jest biznes jak sie mamę w ciaga w bagno przekrentow i nienawiści. Bycie dobrym czlowiekiem to nie tylko wizyty w kościele

  • Edek a Ty musisz zapytać tych ” partiotów naszej ziemi” Dżamana , patriote z Chylina -Grabczuka i Fisz kiedy odpowidzą
   ( pójdą siedzieć) za tak potworne zadłużenie miasta! Kiedy ich o to zapytasz i za to ich rozliczysz? Powiedz mi co wynikało do tej pory z tego tytułu że mieliśmy takich posłow jak Ranewicz, Matuszczak czy nawet Mazurek? Odpowiedz jest prosta długi , długi i jezcze raz długi. A oni swoje diety brali. Ja wole takich co mało gadają a kaęe przywożą niż patriotów -idiotów jak do tej pory. Nie mam z tym problemu. Przydałoby sie jeszcze kilku takich, wszystko jedno skad byłe by porzywiezli parę miliardów na inwestycje i na odłużenie miasta. Tu nie potrzeba jakieś wyjatowej wiedzy zeby rozwiązać problemy Chełma . Tu sa potrzebne 3 rzeczy ” kasa , kasa i jeszcze raz kasa! Co nam po jakimis kolejnym pośle dietetycznym typu Grbaczuk, co jak mógł dać to zabierał a jak teraz nic nie może to chce być po to żeby diety brać. Powiedz mi po co nam coś takiego. Jak juz będziemy mieli kasę to sobie wyest edziemy wybierac takich typu kwiatek do kożucha jak matka Banszka! Teraz trzea wybierać konkretnych bo znowu będziemy z ręką …..wiecie gdzie!

 • to czemu pisze w gazecie że sejm przesunoł budowe 12 to co tujest grane kampania taka jest wyborcza

 • Może to i „kiełbasa wyborcza” ale jest faktem że nikt do tej pory takiej kiełbasy nawet wyborczej nam nie przywoził.
  Coś tam zawsze zostanie. A co meliśmy z lokalnych , rodzimych posłow dietetycznych? NIC. Wystarczy jeden konkretny który coś może. Po co nam taki Grabczuk, ktory jak nawet mógł to nic nie dał? Ja głosuję na Sasina może coś jeszcze przywiezie nawet jak pod koniec kadencji. A czy on z Chełma czy tam” skąśśś” ? Jakie to ma znaczenie jak prezenty przywozi! A do Grabczuka pasuje klasyczne ” spadaj dziadu” do Chylina- stamtąd pochodzi.! hehehe

  • Prezydentem miasta Grabczuk był lichym, ale trzeba oddać też sprawiedliwość i przyznać, że gdyby nie jego „marszałkowanie” to szpitala praktycznie byśmy nie mieli.

   • Trzeba też przynać sprawiedliwie że przez to ” marszałkwanie ” Grabczuka ” urwał , zablokowala itd coś z pół miliarda zł środkow unijnych dla Chełm, bo mu było „nie po nosie” dawać je Fisz z innej opcji politycznej. Zamość, Biała czy nawet Krasnystaw czerpali pełnymi garściami. A jako prezydent „wspaniałomyśllnie” zablokowal nam budowę Galerii Chełmskije – 35 tys m2 i pozbawił z tego tytułu naleznych miastu podatków przez 10 lat!
    To jego sukces! A co do szpitala. My jak zwykle na samym konću. To były 3 wielkie szpitale „na zapleczu frontu” projektowane jeszcze w latach 70 tych za glębokiej komuny. W Chełmie , Białej i Zamościu. Tylle że w Zamościu i Białej zostały on oddane do użytku już dawno a u nas w budynku wybudowanym jeszcze za cara! W XXI wieku. budynek dawnego szpitala to przecież Urząd Guberilany wybdowany ok 1912 roku z kasy Jego Imperatorskije Mości. Mikołaja II. Nie wstyd. Więc wczesniej czy póżnije musieli go skończyć a i tak juz się ” sypie”. Zadna zasługa w tym Grabczuka! Oczywiście zrobił to dla swoich o zaraz poobsadzal go swoimi ludzmi! Do tego jest to najgorszy szpital z tych 3 cieszący się bardzo złą sławą lekarzy – grabarzy”. Kto się chce leczyć poważnie to ucieka od niego jak najdalej!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  REKLAMA