REKLAMA
Ekstremalna Droga Krzyżowa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po raz czwarty w Chełmie odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do samotnego pokonania 44 kilometry.

REKLAMA

Już czwarty rok z rzędu organizowana jest w Chełmie Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK). Przed uczestnikami 44-kilometrowa piesza trasa z Chełma do Skierbieszowa.
EDK wyruszy 12 kwietnia br. Wydarzenie rozpocznie msza św. o godz. 18:00 w parafii p.w. Przenajświętszej Trójcy (Plac Jana Pawła II 2).


REKLAMA

Start: Chełm – Parafia Przenajświętszej Trójcy
Koniec: Skierbieszów – Parafia Wniebowzięcia NMP

Organizatorzy zapraszają wszystkich pełnoletnich, chętnych do wyruszenia w niezwykłą, ekstremalną drogę. Ekstremalną, ponieważ trzeba pokonać trasę 44 km pieszo, w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Noc, wysiłek, wyzwanie, zmaganie się z samym sobą – wszystko po to, aby spotkać się z Bogiem.

Kto może i powinien iść na EDK:
1. EDK to wydarzenie duchowe, a nie tylko religijne. Dotyka duszy i dlatego dotyczy każdego człowieka.
2. Na EDK nie pytamy się, czy ktoś chodzi do kościoła, czy jest religijny, albo nie. To nie jest ważne. Ważne jest nie to, kim jesteś, ale to, kim możesz się stać. To wyzwanie dla ludzi, którzy szukają w życiu czegoś więcej—sensu i nowego pomysłu na siebie.
3. EDK jest świetnym rozważaniem dla ludzi, którzy dużo pracują i trudno im znaleźć czas dla siebie i swojej duszy. Ta kumulacja daje okazję do gruntowanego przemyślenia siebie.

Organizatorzy zniechęcają natomiast osoby, które myślą, że jakoś to będzie, jak nie będą miały siły, to ktoś im pomoże. Piszą:

Zniechęcamy ludzi zamkniętych, którzy nie szukają nowych pomysłów na siebie. Zniechęcamy ludzi, którzy oceniają innych i uważają siebie za lepszych od nich. W EDK nie chodzi też o sport, to nie jest przygoda. To jest droga do spotkania ze swoją duszą. Z Bogiem.

Informacje o trasie znajdziecie pod adresem: https://www.edk.org.pl/trasa-edk/2468, a także na Facebooku: facebook.com/CHELM.EDK/
Kontakt telefoniczny: Darek 602 636 747.

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA, która zajmuje się promowaniem (NIE jest organizatorem) wydarzenia oraz udzielaniem o nim informacji, oferuje również możliwość nabycia pakietu startowego w dniu rozpoczęcia.

Deklaracja uczestnictwa na oficjalnej stronie wydarzenia: https://my.edk.org.pl/pub/edk/WepzGGi3v1gm/zapisy/formularz?_locale=pl&r=2468

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Nowy rozkład jazdy CLA
312
Będzie więcej połączeń kolejowych
646
Dreszera i Ceramiczna do remontu
822
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 471
Spółki miejskie. Czas działań
1 574
REKLAMA