REKLAMA
Ekstremalna Droga Krzyżowa w wymiarze duchowym
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ekstremalna Droga Krzyżowa nie odbędzie się. W związku z pandemią wirusa, tegoroczna EDK staje się drogą w wymiarze duchowym – informują organizatorzy.

Reklama

Zachęcamy do przeżywania EDK w domu, być może to jest właśnie wyzwanie dla nas na ten rok. Msza święta w intencji uczestników zostanie odprawiona bez udziału wiernych, pozostańmy w łączności duchowej – zachęcają w tym roku organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Ks. Jacek WIOSNA Stryczek pisze:

Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii.

Dodatkowo dla zainteresowanych jest propozycja rozważań online po adresem https://www.youtube.com/channel/UCjevfa6jQesWL6AQco2orTQ?fbclid=IwAR2W632gdDUukzpMWtArcIVCJwYvsVD7ohXLD2hL_SRjKncGcppAammFBHw

Przypomnijmy, EKD w Chełmie miała wyruszyć po raz 5. na trasie Chełm – Skierbieszów (44 km). Trasę trzeba było pokonać w nocy, samotnie, w skupieniu, bez rozmów i pikników. Noc, wysiłek, wyzwanie, zmaganie się z samym sobą – wszystko po to, aby spotkać się z Bogiem.
W tym roku EKD – ze względu na bezpieczeństwo – pozostaje w wymiarze duchowym. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://www.edk.org.pl/trasa-edk/4098 lub na Facebooku: facebook.com/CHELM.EDK

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Będzie ciasno na Rejowieckiej
327
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
254
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
412
W poniedziałek idziemy do fryzjera
286
Miasto zakłada łąki
341
REKLAMA