REKLAMA
Emerytura nadal pożądana
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Fala wniosków emerytalnych płynie dalej. Od stycznia do marca tego roku do Oddziału ZUS w Biłgoraju trafiło o ponad połowę więcej wniosków o emerytury niż w pierwszym kwartale 2017 roku.

Od października można przejść na emeryturę w obniżonym wieku – kobiety w wieku 60 lat, a mężczyźni 65 lat. Pod koniec roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjął rekordową liczbę wniosków o emerytury. Ale to nie koniec.
Również w pierwszych miesiącach tego roku zainteresowanie emeryturami jest znacznie większe niż na początku poprzedniego roku. Do końca marca Oddział ZUS w Biłgoraju, w którego strukturze jest również chełmski Inspektorat ZUS, przyjął ponad 2,2 tys. wniosków o emerytury. To o 58% więcej niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku.


REKLAMA

– Większość z osób, które wystąpiły o świadczenie do ZUS, chce skorzystać z obniżenia wieku emerytalnego – 78% z ogółu osób, które złożyły wniosek). Wśród nowych emerytów w regionie nadal nieznacznie przeważają kobiety – informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w woj. lubelskim.

W ostatnich miesiącach wzrósł odsetek osób aktywnych zawodowo, które decydują się na emeryturę. Nie znaczy to jednak, że rezygnują całkiem z pracy. W biłgorajskim ZUS co dziesiąty z nowych emerytów nie rozwiązał jeszcze umowy o pracę, mimo pozytywnej decyzji o przyznaniu świadczenia. To sprawia, że wypłata ich emerytur jest na razie zawieszona. Z pewnością znacząca jest też grupa nowych emerytów, którzy rozwiązali umowę tylko po to, żeby uruchomić wypłatę świadczenia, a potem wrócili na rynek pracy.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zaczęli łatać dziury
403
PUM – raport otwarcia
459
Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
314
Ranking szkół. Liderem znów II LO
1 113
Nowi prezesi w chełmskich spółkach
2 608
REKLAMA