REKLAMA
Encyklopedia Chełma. Czy znasz te miejsca?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miłośników historii Chełma ucieszy fakt, że ukazał się właśnie kolejny tom Encyklopedii Chełma pod tytułem „Miejsca, część 2”. To kontynuacja badań nad dziejami naszego miasta.

Reklama

Powstanie Encyklopedii Chełma to inicjatywa sprzed lat Chełmskiego Towarzystwa Naukowego. Do pomysłu z czasem dołączyli także inni, m.in. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, Miasto Chełm, Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti.
Wspólnym wysiłkiem udało się do tej pory wydać trzy części Encyklopedii Chełma: Ludzie, tom I, część 1 (2011), Ludzie, tom I, część 2 (2013).  Znajdziemy w nich ponad 600 haseł – biogramów nieżyjących ludzi w różny sposób związanych z Chełmem. W 2017 r. z kolei ukazał się II tom Encyklopedii pt. Miejsca.  Z uwagi na obszerność zebranego materiału, został też podzielony na dwie części w układzie alfabetycznym: pierwsza zawiera hasła od A do K. Druga część, która właśnie wyszła drukiem – zawiera hasła od L do Ż.

Publikację można nabyć w Centrum Wiedzy o Regionie Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40, nowy budynek, I piętro). Cena: 50 zł.

Więcej informacji pod numerem telefonu 82 564 26 13.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA