REKLAMA
Enter Air rekrutuje pilotów w Chełmie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przedstawiciele Enter Air –  największej czarterowej linii lotniczej w Polsce – szukali pilotów wśród studentów i absolwentów PWSZ w Chełmie. Proces rekrutacji jest częścią porozumienia o współpracy, które uczelnia podpisała w minionym roku.

Do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie przyjechali specjaliści z linii Enter Air, by rekrutować pilotów. Studenci specjalizacji Pilotaż samolotowy, którzy złożyli stosowne dokumenty i zostali wstępnie zakwalifikowani, w pierwszej kolejności przystąpili do pisemnych egzaminów sprawdzających wiadomości z zakresu wiedzy lotniczej. Następnie odbyła się telefoniczna rozmowa, która sprawdzała ich znajomość języka angielskiego.


REKLAMA

Kolejny etap rekrutacji to spotkanie z instruktorami, którzy weryfikowali wiedzę lotniczą, przebyte szkolenia i plany na przyszłość kandydatów. Na koniec osoby, które pomyślnie przeszły wcześniejsze etapy, zostały poddane testom psychologicznym, które sprawdzały predyspozycje do pracy w charakterze pilota. Oceniana była też technika pilotażu na symulatorze lotów.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku rekrutacji, studenci oraz absolwenci PWSZ w Chełmie mogą liczyć na wieloletni kontrakt w polskiej czarterowej linii lotniczej.

Dzięki współpracy z Enter Air absolwenci PWSZ w Chełmie mają szansę na zdobycie pracy na polskim rynku, w dynamicznej linii lotniczej, o ugruntowanej i stabilnej pozycji. Enter Air z kolei ma dostęp do rekrutacji wykwalifikowanych i pełnych pasji młodych pilotów – powiedział rektor, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Enter Air jest polską linią czarterową, która prężnie działa w kraju, ale obsługuje także największe rynki czarterowe Europy i najciekawsze kurorty Afryki i Bliskiego Wschodu. Obecnie linia ma flotę kilkunastu samolotów typu Boeing 737, a także osiem baz operacyjnych. Swoje załogi lotnicze szkoli dodatkowo we własnym ośrodku, gdzie umiejętności doskonalą także piloci z całej Europy.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
PUM – raport otwarcia
812
Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
324
Ranking szkół. Liderem znów II LO
1 176
Nowi prezesi w chełmskich spółkach
2 620
Umowa na Kolejową
1 461
REKLAMA