REKLAMA
Eryk Lubos odwiedzi Chełm
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kolejna gwiazda polskiego kina odwiedzi Chełm. Spotkanie z Erykiem Lubosem już 29 maja o godz. 18:00 w Centrum Kultury Filmowej „Zorza”. Bilety do zakupienia w cenie 25 zł. 

Reklama

Eryk Lubos to aktor filmowy i teatralny. Ma 41 lat, na koncie nagrodę dla najlepszego aktora festiwalu w Kralovych Varach, Złote Lwy za drugoplanową rolę męską i nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla najlepszego polskiego aktora młodego pokolenia. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu.

Do roku 2005 jego kariera aktorska pozostawała jakby w cieniu swoistego wizerunku artysty, gdzie do tego czasu występował w obsadach drugoplanowych czarnych charakterów. Rok przełomowy to kreacje w takich produkcjach jak m.in. ”Oficer”. Współpracuje z Wojciechem Smarzowskim. Można Go zobaczyć np. w filmach: ”Dom zły”, czy ”Drogówka”. Zagrał pierwszoplanową rolę w filmie ”Moja krew”, a także pomniejsze, acz ważne role, np. w: ”Boisko bezdomnych”, ”Janosik prawdziwa historia”, czy ”Skrzydlate świnie”, ”Róża”, ”Dzień kobiet”. Związany był z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu i Teatrem Rozmaitości w Warszawie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA