REKLAMA
Nasz patronat: Festiwal kolęd
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zapraszamy na V Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek do Szkoły Podstawowej nr 7 w Chełmie.

Reklama

REKLAMA

Szkoła Podstawowa Nr 7 im. gen. Władysława Sikorskiego w Chełmie po raz piąty zaprasza na Powiatowy Festiwal Kolęd i  Pastorałek. Impreza odbędzie się w środę, 16 stycznia. W festiwalowe szranki stanie prawie 50 uczniów z 14 szkół z Chełma i powiatu chełmskiego.

Celem festiwalu jest m.in. propagowanie i kontynuowanie pięknej tradycji śpiewania polskich kolęd i pastorałek, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do ziemi ojczystej, inspirowanie zainteresowań problematyką kolęd patriotycznych, a tym samym poszukiwaniem ich źródeł przez młode pokolenie, prezentacja własnych interpretacji i umiejętności artystycznych.

Oprócz SP nr 7, w organizację festiwalu zaangażowały się: Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży „RAZEM W 7-CE MOŻEMY WIĘCEJ”, Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Nasz Chełm”, Stowarzyszenie na rzecz osób potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie, Parafia p.w. Przenajświętszej Trójcy, Parafia p.w. Św. Kazimierza. Patronat honorowy objął Jakub Banaszek – Prezydent Miasta Chełm.

Wszyscy uczestnicy otrzymają podziękowania i upominki, a laureaci także okolicznościowe statuetki .
Przesłuchania mają charakter otwarty – zapraszamy zatem rodziców i zainteresowanych mieszkańców Chełma środa, 16 stycznia, godz. 10.00, sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej Nr 7 w Chełmie, ul. Synów Pułku 15. Wstęp wolny!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Liderzy inwestycji. Chełm idzie w górę
43
PFR tworzy w Chełmie nowe miejsca pracy
2 439
Kolejowa w remoncie
362
Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie!
82 060
Galeria się zapełnia
2 657
REKLAMA