REKLAMA
Festiwal nauki także w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie jest współorganizatorem XVI LUBELSKIEGO FESTIWALU NAUKI. Hasło przewodnie tegorocznej imprezy to Nauka – Technika – Innowacje”.

Reklama

W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki  w dniach 16-20 września w aulach i laboratoriach wielu uczelni Lubelszczyzny, w tym w PWSZ w Chełmie, odbędą się pokazy i wykłady naukowe, podczas których uczniowie szkół podstawowych i średnich będą mieli możliwość obejrzenia doświadczeń z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury naukowej.

Chełmska uczelnia przygotowała zajęcia z wielu zagadnień, m.in. Automatyka bez tajemnic, Konflikty zbrojne we współczesnym świecie, Przywództwo i style kierowania, Mikroflora przewodu pokarmowego, Dziedzictwo Ormian lwowski, Kolorowy świat widziany okiem kamery termowizyjnej i wiele innych.
Rezerwacji miejsc na poszczególne spotkania można dokonać tutaj: https://www.festiwal.lublin.pl/projekty/naglowek,zwolnione-rezerwacje,art187.html

Celem pokazów jest zaprezentowanie młodzieży możliwości współczesnej nauki, by pomóc w zrozumieniu różnorodnych zagadnień oraz rozbudzić zainteresowania, a może nawet fascynację nauką. Dodatkowym celem pokazów jest zapoznanie młodzieży z ofertą studiów na Lubelszczyźnie, aby wybór kierunku i uczelni był bardziej świadomy.

Ponadto 15 września, w godz. 10-16, odbędzie się PIKNIK NAUKOWY – otwarta impreza plenerowa na Placu Teatralnym w Lublinie. Swoje stanowiska będą tu mieli współorganizatorzy, w tym także Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Odwiedzający piknik będą mogli uczestniczyć w plenerowych pokazach naukowych oraz uczestniczyć w różnorodnych konkursach. Zetkną się z nauką „na żywo” i będą mogli jej dotknąć, posmakować, podyskutować. Piknik Naukowy umilą występy studenckich zespołów artystycznych.

Więcej szczegółów: www.festiwal.lublin.pl

 

Napisz komentarz
 • Przygotowałem pewien projekt na ostatni tydzień kwietnia.Teraz czekam na decyzję władz miasta.

 • Każda tego typu,ale dobrze zorganizowana impreza jest pożyteczna.
  Teraz czas na zorganizowanie rozmaitych spotkań-konferencji z naukowcami z zewnątrz,bo nie tak wielu ludzi może pojechać np.do Krakowa czy Warszawy.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  210
  USC i magistrat do remontu
  441
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  3 039
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 250
  Miasto kupiło młyn
  1 218
  REKLAMA