REKLAMA
Festiwal Trzech Kultur
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Festiwal Trzech Kultur rozpoczyna się dziś we Włodawie. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce i jedno z najciekawszych.

REKLAMA

Festiwal został zainicjowany w 1995 roku jako pierwsze tego typu wydarzenie kulturalne w Polsce. To również niezwykła impreza łącząca przeszłość małego, kresowego miasteczka z jego teraźniejszością. Poprzez wydarzenie włodawskie muzeum realizuje ekumeniczny program ochrony, edukacji i promocji miejscowej tradycji pogranicza kultur, tolerancji i koegzystencji wyznawców prawosławia, judaizmu, katolicyzmu i protestantyzmu – twórców dziejów Włodawy.


REKLAMA

Festiwal ma swoją oryginalną specyfikę – mówi Anita Lewczuk vel Leoniuk, dyrektor Muzeum – Zespołu Synagogalnego we Włodawie, główny organizator festiwalu, dla wlodawa.net. – O jego wyjątkowości decyduje wielokulturowy charakter samej imprezy (w Polsce obecnie większość imprezy jest monokulturowych). Niezmienny od 18 lat (w 2018 roku odbędzie się jego XIX edycja) jest układ merytoryczny festiwalu. Piątek – to dzień poświęcony tradycji kultury żydowskiej, sobota – prawosławnej, niedziela -katolickiej.

Program festiwalu to co roku okazja do spotkania niezwykłych artystów i ich sztuki. Coś dla siebie znajdą dzieci i dorośli – będą koncerty, pokazy filmowe, wystawy, spotkania autorskie, taniec oraz warsztaty. W tym roku ciekawie zapowiadają się m.in. warsztaty języka hebrajskiego.
Do Włodawy przyjadą Marian Opania, Mietek Szcześniak, Chór Synagogi pod Białym Bocianem, Piotr Rojek, Arka Noego, zespół Max Klezmer Band, zespół Harlem  oraz wielu, wielu innych. Więcej na stronie wydarzenia.

Szczegółowy program:

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Hala produkcyjna już gotowa
441
Stawiamy na naukę
320
Będzie nowa spółka kolejowa
892
Komu mandat do PE? Zobacz listy
904
Duża dotacja dla PWSZ | WIDEO
581
REKLAMA