REKLAMA
Galeria Chełm – jest pozwolenie na budowę
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Firma Acteeum Central Europe  – inwestor Galerii Chełm – otrzymała pozwolenie na budowę. Prace ruszyć mają po wakacjach.

Pisaliśmy niedawno o oddalającym się terminie otwarcia pierwszej galerii handlowej w Chełmie. Inwestor zapowiadał początkowo, że obiekt powstanie pod koniec 2018 roku. Potem termin został przesunięty na pierwszą połowę roku 2019. Teraz niespodziewanie na stronie inwestora pojawiła się informacja o planowanym otwarciu „już w II połowie 2019 roku”.


REKLAMA

Ostatnie informacje każą wierzyć, że tym razem nic już nie opóźni inwestycji. W piątek, 13 lipca, firma Acteeum dostała z chełmskiego Urzędu Miasta decyzję zezwalającą na rozpoczęcie budowy Galerii Chełm. Teraz firma musi ogłosić przetarg na budowę, który wyłoni wykonawcę prac. Ocenia się, że procedury zostaną szybko zakończone i po wakacjach na placu między Lubelską a Rejowiecką ruszy budowa.

Przypomnijmy, Galeria Chełm będzie oferowała klientom 55 sklepów na powierzchni najmu 17,5 tys. mkw. oraz ponad 500 miejsc parkingowych.

Idealna lokalizacja

Chełm, zdaniem Acteeum, stanowi wyjątkowe miejsce dla nowego centrum handlowego, bo… jest to obecnie jedyne w Polsce byłe miasto wojewódzkie bez galerii handlowej. Atutem dla miejsca jest też strefa zasięgu obejmująca blisko 300,000 mieszkańców w obszarze dojazdu do 45 minut, dodatkowo wzmocniona przez ruch przygraniczny. Działka, na której powstanie Galeria Chełm to kolejny plus projektu – to świetnie skomunikowane miejsce, stanowiące główny węzeł komunikacyjny miasta.

Otwarcie Galerii Chełm zapowiadane jest na drugą połowę przyszłego roku.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 22:48

  Już kilka razy zamierzałem nie dyskutowac z tchórzami,zartownisiami,urzędasami ekipy nieudaczników,teraz tylko będę śmiać się z głupot które wypisujecie.Jesteście śmieciem internetowym,ludźmi bez honoru.Poszli won.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 21:13

  Ha,ha,anonimie.Wstyd ci sie przedstawić,albo tchórz?

  + 22
  - 22
 • Pit
  o 13:54

  Andrzej Sawa a ty już klikałeś?

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 14:50

  mx,a może,jeżeli masz możliwość,kliknąć sobie na ikonkę – myślenie?

  + 22
  - 22
 • mx
  o 10:57

  Od 10 lat mogła tam stać Galeria Chełmska o pow. 35 tys .m2 i płacić milionowe podatki do budżetu miasta. Niestety prezydentem wtedy naszego miasta był ” fircyk w zalotach” rodem z Chylina niejaki Krzysztof Grabczuk który siedział w tedy w kieszeni chełmskich kupców a interes miasta miał w „głębokim poważaniu” i zablokował to wszystko!

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 15:15

  A teraz plebiscyt – kiedy otwarcie?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  596
  Wybierz Społecznika Roku
  320
  Szkoły szykują się do strajku
  364
  Jak usprawnić miejską komunikację?
  1 443
  Już pracują nad S12 do Dorohuska
  1 104
  REKLAMA