REKLAMA
Gdzie woda czysta…
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zapowiada się gorący weekend. Wielu z nas zechce spędzić go nad wodą. Zobaczcie, gdzie woda jest czysta i funkcjonują legalne kąpieliska z zatrudnionymi ratownikami.

Amatorom wodnych szaleństw polecamy Serwis kąpieliskowy prowadzony przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Znajdziecie w nim wszystkie kąpieliska, nie tylko w naszym województwie, ale w każdym zakątku kraju. Po wybraniu interesującego nas miejsca na mapie Polski, wyświetli się nam komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego, znajdziemy tam też informacje dotyczące m.in. jakości wody, infrastruktury kąpieliska oraz kwestii organizacyjnych związanych z jego funkcjonowaniem.

Oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września. W okolicach Chełma większość kąpielisk została oficjalnie uruchomiona 1 lipca i zamierzają działać do końca sierpnia. Jeżeli jakiegoś kąpieliska nie znajdziemy na mapie, to znaczy, że – z różnych powodów (jakość wody, brak ratownika) – nie zostało dopuszczone do użytku i lepiej zrezygnować z zażywania w nim kąpieli.

Gdzie można się kąpać bezpiecznie?

W okolicach Chełma mamy do wyboru kilkanaście kąpielisk.
Możemy śmiało jechać nad Jezioro Białe w Okunince, ale także nad jeziora Sumin lub Rotcze w Grabniaku. Do dyspozycji turystów jest też Starorzecze Bugu w Bytyniu i zbiornik w Husynnem. Do kąpieli zakwalifikowano też zbiorniki retencyjne w Stawie, Glinki Horodyskie w Chełmie, „Biały Rów” w Rejowcu, zbiornik w Żółtańcach, w Natalinie, „Dębowy Las” w Wołkowianach oraz „Maczuły” w Horodysku.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
9 500
Święto Niepodległej w Chełmie
1 714
W niedzielę Chełm wybiera
3 218
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
4 554
Opinie: Jak Raniewicz chodzi własnymi drogami
4 404
REKLAMA