REKLAMA
Gdzie woda czysta…
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zapowiada się gorący weekend. Wielu z nas zechce spędzić go nad wodą. Zobaczcie, gdzie woda jest czysta i funkcjonują legalne kąpieliska z zatrudnionymi ratownikami.

Amatorom wodnych szaleństw polecamy Serwis kąpieliskowy prowadzony przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Znajdziecie w nim wszystkie kąpieliska, nie tylko w naszym województwie, ale w każdym zakątku kraju. Po wybraniu interesującego nas miejsca na mapie Polski, wyświetli się nam komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego, znajdziemy tam też informacje dotyczące m.in. jakości wody, infrastruktury kąpieliska oraz kwestii organizacyjnych związanych z jego funkcjonowaniem.


REKLAMA

Oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września. W okolicach Chełma większość kąpielisk została oficjalnie uruchomiona 1 lipca i zamierzają działać do końca sierpnia. Jeżeli jakiegoś kąpieliska nie znajdziemy na mapie, to znaczy, że – z różnych powodów (jakość wody, brak ratownika) – nie zostało dopuszczone do użytku i lepiej zrezygnować z zażywania w nim kąpieli.

Gdzie można się kąpać bezpiecznie?

W okolicach Chełma mamy do wyboru kilkanaście kąpielisk.
Możemy śmiało jechać nad Jezioro Białe w Okunince, ale także nad jeziora Sumin lub Rotcze w Grabniaku. Do dyspozycji turystów jest też Starorzecze Bugu w Bytyniu i zbiornik w Husynnem. Do kąpieli zakwalifikowano też zbiorniki retencyjne w Stawie, Glinki Horodyskie w Chełmie, „Biały Rów” w Rejowcu, zbiornik w Żółtańcach, w Natalinie, „Dębowy Las” w Wołkowianach oraz „Maczuły” w Horodysku.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
124
Ferie. Nie siedź w domu
229
Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
492
Wiosną ruszy budowa galerii
1 464
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
4 081
REKLAMA