REKLAMA
Godzina „W” w Chełmie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmianie uczcili 73 rocznicę Powstania Warszawskiego. Z racami i flagami wyszli na rondo św. Jana Pawła II. Galeria od Andrzeja Symoniuka.Komentarze

 • za prawdą w historii
  o 17:22

  AK walczyło z NSZ-ONR, który posądzany był o kolaboracje z Niemcami ? . Dobre . Czyli jak zwykle lewactwo rzuca oszczerstwa. Przez kogo był posądzany , chyba przez PPR-GL. ONR i Młodzież Wszechpolska miała tyle wspólnego z Niemcami , ze ci pierwsi byli mordowani przez tych drugich. Po wojnie lewactwo z UB morodowało AK i NSZ oraz NZW jako jako faszystów.

  + 22
  - 22
 • Ludwik Bader
  o 12:25

  Zgadza się! Małolaty robią sobie ze tego hucpę , happeningi, piosenki, zabawa itd. Krzyczą” Chwała Bohaterom”, gdy tym czasem prawdziwi bohaterowie często dożywają swoich dni w ubóstwie i niedostatku! I nikt palcem nie kiwnie! Z drugiej strony co to ma być? Młodzież zaczyna pojmować Powstanie jako zabawę ,fajerwerki! Co to sztuka staną na rondzie i odpalać race! A zejdzcie do prawdziwych kanałów i przejdzcie się ze 2 kilometry w” goooowach po pachy”,jak to określiła uczetnicza powstania ” klęska w gównach po pachy”. Wtedy poczujecie namiastkę tego czym na prawdę było Powstanie! I zapamiętacie to na cale życie! Co trzeba robić lub czego nie robić żeby nie było potrzeby organizowania powstań ,zwłaszcza przegranych!

  + 22
  - 22
 • dvd
  o 10:26

  Ch.ja pamiętacie. Ponad 200 tyś ludzi zginęło w Warszawie po to aby dzisiaj tępy łysol wycierający sobie mordę symbolem PW stał z flagą pseudopatriotycznej organizacji ONR w brunatnej koszuli w miejscu gdzie 73 lata temu wojska niemieckie mordowały Polaków. AK walczyło z NSZ-ONR, który posądzany był o kolaboracje z Niemcami. Dzisiaj każda łajza może nałożyć koszulkę z symbolem Polski Walczącej, tyle dla nich znaczy ofiara i tak zapytany co oznacza ten symbol powie że Powstanie Warszawskie. Pamięta się tylko o wydarzeniu, a dzisiaj powstańcy nie raz żyją w biedzie i nikt im nie pomaga.

  + 22
  - 22
 • Ludwik Bader
  o 00:26

  aaaaaaa i jeszcze jedno! Pomimo tak ogromnych strat ludzkich, łącznie zginęło ok .200 tys.powstańców i cywili nikt z dowództwa powstania nie zginął w walce ! Nawet sobie nikt w ” łeb nie strzelił”!

  + 22
  - 22
 • Ludwik Bader
  o 00:19

  Żadne cele powstania ,polityczne , militarne nie zostały zrealizowane poza celami politycznymi Stalina. Pozbył się rękami Niemców poważnej, dobrze zorganizowanej siły politycznej! Miasto w odwecie zostało zburzone! Gen. Okulicki który najbardziej parł do wybuchu powstania miał w swoim życiorysie ” wątek sowiecki”. Na podjęcie decyzji duży wpływ miała agentura sowiecka w dowództwie AK ! Głównym beneficjentem tej tragedii był Stalin!

  + 22
  - 22
 • Ludwik Bader
  o 00:04

  ZABICIE JEDNEGO NIEMCA KOSZTOWAŁO ŻYCIE 10 POWSTAŃCÓW I 100 MIESZKAŃCÓW STOLICY. Którym Powstańcy w założeniu mieli przynieść wolność i zapewnić bezpieczeństwo.
  Jedynie co 15 powstaniec w chwili wybuchu powstania miał broń długą ze 170 nabojami.
  Według raportu z 5.X.1944 von dem Bacha przesłanego Himmlerowi, podczas zwalczania Powstania straty niemieckie wyniosły 1570 ludzi.
  – Okulicki nie widząc szans na sukces militarny, widział w Powstaniu, poprzez ogrom ofiar i zniszczeń, tylko krzyk protestu,
  – Po wojnie gen. Bór-Komorowski udzielając wywiadów deklarował, że za klęskę Powstania
  odpowiada on sam ale nie wycofał się z życia publicznego, przyjmował awanse na stanowisko Wodza Naczelnego i Premiera Rządu oraz ordery Virtuti Militari (Krzyż Kawalerski i Komandorski) i honoraria za publikowane pamiętniki z Powstania – co świadczy że był człowiekiem bez honoru.
  Od wybuchu bomby atomowej w Hiroshimie zginęło mniej ludzi niż podczas Powstania!
  O bezsensownej tragedii Powstania Warszawskiego, mało kto wie poza Polską! I może lepiej. Świat nie musi znać kompromitujących kulis tej tragedii!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA