REKLAMA
Gorąca premiera za sprawą „Głupców z Chełma”
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Najnowsza premiera Teatru Ziemi Chełmskiej budzi ogromne zainteresowanie. Początkowo artyści planowali wystawić „Głupców z Chełma” dwa razy. Tymczasem bilety sprzedały się „na pniu”. Stąd propozycja dwóch kolejnych przedstawień. Czy publiczność się nie zawiedzie?

Szczęśliwcy, którzy zdobyli bilety, zobaczą prapremierowe przedstawienie już w najbliższy piątek  17 listopada br.  „Głupców z Chełma” wyreżyserował Marcin Wąsowski.  On też napisał scenariusz, w oparciu o prozę Izaaka Beshevisa Singera. Pisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla, w swoich opowiadaniach stworzył niezwykły świat chełmskich żydów, wraz z ich  specyficznym poczuciem humoru i filozofią życia. Dzięki wielkiej literaturze takie postaci jak Gronam Wół, jego żona Genendełe czy rada starszych Chełma z mędrcami takimi jak: Lekisz Kiep, Cajnwel Fujara, Trejtel Głupek, Sender Osioł i Szmendryk Dureń poznał cały świat. Urokliwy klimat świata z singerowskich opowiadań próbowało przenieść na scenę wiele teatrów w kraju, łącznie z Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Żydowskim czy lubelskim Teatrem NN.

Jesteśmy ciekawi, jak na tym ambitnym tle wypadnie chełmskie przedstawienie?

To będzie spektakl z dużą dawką muzyki, tańca i humoru – zapowiadają twórcy. – Na scenie zobaczymy blisko 30 osób: aktorów, chór, tancerzy, zespół muzyczny!

Do zespołu aktorskiego dołączył Przemysław Gąsiorowicz, na co dzień aktor Teatru im. Juliusza Osterwy.  Poza tym w obsadzie znani i lubiani: Agnieszka Szkoda, Magda Pick, Basia Szarwiło, Karolina Kotek, Sławoj Czarnota, Zbigniew Moskal, Andrzej Kuczura, Mirosław Majewski, Adam Organista, Andrzej Kosiniec, Michał Prus.

Aktorów wspierać będzie chór pod dyrekcją Bogdana Depty i tancerze z Estrady Dziecięcej. Choreografia to dzieło Renaty Jakimiuk. Warto wspomnieć, że muzyka napisana do spektaklu przez Bartka Kazimierczaka grana będzie na żywo.

Bilety na spektakl kosztują 30 zł. Przedstawienia odbędą się 17 i 20 listopada br., o godz. 19, w sali widowiskowej CHDK. Na te spektakle bilety zostały już wyprzedane. Kolejne przedstawienia będzie można zobaczyć 16 i 17 grudnia br., godz. 18.

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Raport NIK. Przyszłość Chełma niepewna
1 787
Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
9 678
Święto Niepodległej w Chełmie
1 749
W niedzielę Chełm wybiera
3 242
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
4 629
REKLAMA