REKLAMA
Grabczuk u progu kampanii
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zgodnie z zapowiedzią wczoraj oficjalnie poznaliśmy kandydata na prezydenta zgłoszonego przez Koalicję Obywatelską. Jest nim Dariusz Grabczuk.

Koalicja Obywatelska to otwarte porozumienie zawarte przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną. Podczas wczorajszej konferencji prasowej o kandydacie opowiedziała Małgorzata Sokół, przewodnicząca chełmskiej PO. Z kolei specjalni goście – Maja Zaborowska, szefowa Nowoczesnej na Lubelszczyźnie i Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, a zarazem przewodniczący PO RP w Regionie, podkreślali znaczenie wspólnego wystąpienia w nadchodzących wyborach. Interesującą deklarację złożył K. Żuk. Zapowiada mianowicie wsparcie tak zwanego  >>sieciowania<< współpracy pomiędzy miastami naszego regionu. Jego zdaniem Lublin może się podzielić swoimi doświadczeniami i stosowanymi rozwiązaniami z innymi samorządami.


REKLAMA

Postać Grabczuka przybliżyliśmy już tutaj. Wczoraj o szczegółach swojego programu nie chciał jeszcze dyskutować.

Jest na to za wcześnie. Tak naprawdę jeszcze nie został ogłoszony termin wyborów, a ja nie chcę łamać prawa zakazującego prowadzenia kampanii wyborczej przed jej rozpoczęciem.

Przyznał jednak, że założenia programu oprze na trzech podstawach – wsparciu przedsiębiorczości, rozwoju infrastruktury i sprawach społecznych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb seniorów.

Dlaczego zdecydował się kandydować?

Wierzę, że wokół naszych wspólnych spraw uda mi się zmobilizować wielu wspaniałych ludzi. Mam duże doświadczenie. Jako radny wspierałem wszelkie inwestycje w mieście i skutecznie pomagałem w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, co pozwoliło na realizację wielu ważnych przedsięwzięć, z dokończeniem budowy szpitala, modernizacją wiaduktu, czy przebudową ul. Lwowskiej i Lubelskiej. Znając realia prowadzenia własnej firmy angażowałem się w prace na rzecz ich wsparcia. Staram się służyć pomocą mieszkańcom. Także tym najbardziej potrzebującym i ubogim.
Zdaję sobie sprawę jak wiele w Chełmie jest jeszcze do zrobienia. Przez lata zdobyłem ogromne doświadczenie nie tylko jako samorządowiec i wiem, że nasze miasto zasługuje na gospodarza. Myślę że mogę nim być.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • AnKa
  o 15:45

  Dariusz Grabczuk to dobra kandydatura.

  + 22
  - 22
 • ToJa
  o 15:43

  WujSam przyznaj szczerze, czujesz, że stołek pali ci się pod tyłkiem? Przestraszyłeś się, robaczku, co?

  + 22
  - 22
 • WujSam
  o 15:41

  I jeszcze dowód na prawdziwość moich tez! Ten szereg artykułów o długach , kosztach i przysłowiowej plajcie tych miejskich spółek który ukazuje się na forum tego portalu temu właśnie służy. Na wypadek wygranej Grabczuka ma dać uzasadnienie i społeczne przyzwolenie że trzeba się tego pozbyć i sprzedać!Kłopot z głowy!

  + 22
  - 22
 • WujSam
  o 15:34

  Ja wiem że tłuste koty z PO „przebierają nóżkami” żeby na tych miejskich dobrach położyć łapki bo koryto w województwie może się urwać! PiS da po łapkach,przegoni i co wtedy! Jak to się robi to pokazał były wojewoda Burakowski prywatyzując kilka spółek SP. Mają więc wprawę!

  + 22
  - 22
 • WujSam
  o 15:27

  MarianieT. Zdecyduj się . Czy to brednie czy… do prokuratury? Chyba że chcesz iść z bredniami do prokuratury, to powodzenia! Ja tylko przedstawiłem prawdziwy i realny program wyborczy Grabczuka! Czy wybitny? Wątpię. Wiedzą o takich planach PO i UW wszyscy którzy choć trochę interesują się polityką w Chełmie i mieli z nią choć odrobinę do czynienia! Oczywiście do jego realizacji brakuje małego drobiazgu czyli wygranych wyborów! A to jest w gestii właściciela ” imperium” czyli wyborców! Decydując kartką wyborczą dobrze żeby wiedzieli że taki wariat również istnieje! Oczywiście te rozważania są tylko teoretyczne bo zgadzam się z tezą że możliwości wyborcze Grabczuka w tym tercecie są najmniejsze! A jak się prywatyzowało spółki komunalne za UW i PO to też wiedza powszechna dla znających temat! Tak to wyglądało!

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 15:11

  Marian,ta sierota olewa co o nim kto napisze,to zwykły pajac.

  + 22
  - 22
 • MarianT
  o 14:36

  WujSam. Wybitna analiza przeprowadzona przez „ubogiego” członka zarządu, którejś ze spółek? Za jedyne 5 tysi takie brednie pisać? Podziwiam poświęcenie. Większość Twojego tekstu nadaje się do prokuratury. Jeśli więc masz tę wiedzę, to biegiem na Sienkiewicza. Jeśli zaś tylko kłamiesz, powinieneś się spodziewać, że ktoś z tej instytucji wkrótce cię zaprosi.

  + 22
  - 22
 • WujSam
  o 14:08

  To prawda że młody Grabczuk będzie tylko słupem i narzędziem w ręku brata i tłustego kota PO Sokołowej! PO dorwaniu się „do koryta” będzie realizowany pierwotny plan starszego Grabczuka z 1 jego kadencji. Zaniedbał realizację tego planu bo za bardzo zajął się obracaniem urzędniczek na zapleczu gabinetu. Gdzieś krążą nagrania video z tych” sesji”. Był pewny że do rzeczy przystąpi w II kadencji! Zabrakło 300 głosów! Tak więc ,pod pretekstem spłaty zadłużenia miasta zostaną sprywatyzowane wszystkie komunalne spółki ( i to będą ci inwestorzy o których mówi Sawa).
  Na pierwszy rzut pójdą te najlepsze i najdroższe czyli MPEC I MPGK: energetyka , oczyszczalnie ścieków, śmieci ich utylizacja ,składowanie itd. To spółki znoszące „złote jajka ” na zmonopolizowanym rynku! Pózniej inne o mniejszej wartości rynkowej, a inne zlikwidowane ! Prywatyzacja zostanie też potraktowana dosłownie tz. odpowiedni ludzi w zamian za zgodę na sprzedaż inwestorom strategicznym sami zostaną właścicielami odpowiedniej części udziałów a „znajomi królika” zostaną członkami zarządu , prezesami itd z wynagrodzeniami nie groszowymi jak teraz za kilka tys zł do 5 do 8 tys zł na rękę tylko za prawdziwe pieniądze w tej branży czyli kilkadziesiąt tys. 30-40 -50 tys zł miesięcznie netto m-c! I po to jest potrzebny młody Grabczuk.Jego kwalifikacje w tym względzie nie mają najmniejszego znaczenia! Po ” wydojenia” miasta z tego co tam jeszcze jest wartościowego to niech sobie miastem rządzą ci co chcą! Odpowiedz będzie jedna: uratowaliśmy miasto od bankructwa itd itd (co oczywiście jest fałszem)….całujcie nas po rękach! A że przy okazji się obłowiliśmy i to poważnie, to cóż, przypadek!

  + 22
  - 22
 • Obywatel
  o 13:20

  Inwestorzy sami przyjdą jeżeli będą mieli odpowiednie warunki do funkcjonowania, tj. trasę szybkiego ruchu, odpowiedniej mocy sieć enegetyczną, dostęp do dużego rynku zbytu, itd. Żaden prezydent Chełma Ci tego nie zapewni choćby chciał, bo to nie są jego kompetencje. A Grabczuki to tylko będą blokować wszelkie inestycje żeby handlarze chełmscy przypadkiem nie ucierpieli.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 12:18

  Czekam na konkret,czyli jak ściągnąć do Chełma zewnetrznych inwestorów,bo to uratuje Chełm.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  596
  Wybierz Społecznika Roku
  320
  Szkoły szykują się do strajku
  363
  Jak usprawnić miejską komunikację?
  1 443
  Już pracują nad S12 do Dorohuska
  1 104
  REKLAMA