REKLAMA
Grabczuk u progu kampanii
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zgodnie z zapowiedzią wczoraj oficjalnie poznaliśmy kandydata na prezydenta zgłoszonego przez Koalicję Obywatelską. Jest nim Dariusz Grabczuk.

Koalicja Obywatelska to otwarte porozumienie zawarte przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną. Podczas wczorajszej konferencji prasowej o kandydacie opowiedziała Małgorzata Sokół, przewodnicząca chełmskiej PO. Z kolei specjalni goście – Maja Zaborowska, szefowa Nowoczesnej na Lubelszczyźnie i Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, a zarazem przewodniczący PO RP w Regionie, podkreślali znaczenie wspólnego wystąpienia w nadchodzących wyborach. Interesującą deklarację złożył K. Żuk. Zapowiada mianowicie wsparcie tak zwanego  >>sieciowania<< współpracy pomiędzy miastami naszego regionu. Jego zdaniem Lublin może się podzielić swoimi doświadczeniami i stosowanymi rozwiązaniami z innymi samorządami.


REKLAMA

Postać Grabczuka przybliżyliśmy już tutaj. Wczoraj o szczegółach swojego programu nie chciał jeszcze dyskutować.

Jest na to za wcześnie. Tak naprawdę jeszcze nie został ogłoszony termin wyborów, a ja nie chcę łamać prawa zakazującego prowadzenia kampanii wyborczej przed jej rozpoczęciem.

Przyznał jednak, że założenia programu oprze na trzech podstawach – wsparciu przedsiębiorczości, rozwoju infrastruktury i sprawach społecznych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb seniorów.

Dlaczego zdecydował się kandydować?

Wierzę, że wokół naszych wspólnych spraw uda mi się zmobilizować wielu wspaniałych ludzi. Mam duże doświadczenie. Jako radny wspierałem wszelkie inwestycje w mieście i skutecznie pomagałem w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, co pozwoliło na realizację wielu ważnych przedsięwzięć, z dokończeniem budowy szpitala, modernizacją wiaduktu, czy przebudową ul. Lwowskiej i Lubelskiej. Znając realia prowadzenia własnej firmy angażowałem się w prace na rzecz ich wsparcia. Staram się służyć pomocą mieszkańcom. Także tym najbardziej potrzebującym i ubogim.
Zdaję sobie sprawę jak wiele w Chełmie jest jeszcze do zrobienia. Przez lata zdobyłem ogromne doświadczenie nie tylko jako samorządowiec i wiem, że nasze miasto zasługuje na gospodarza. Myślę że mogę nim być.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • ax
  o 22:21

  A gdzie jesteśmy , nie w Chełmie? Coś ściemniasz. Szkodaaaa gadać!

  + 22
  - 22
 • Dos
  o 21:31

  Plonkowski to IS Chelmski nie nadążasz ani z czytaniem ani z myśleniem i zle lokalizujesz. Nie znam środowiska chełmskiego i jedynie cenie Kowalska z US bo byla fachowcem.
  Pisales ze nie warto ze mna rozmawiać więc wracaj wyplakiwac sie Sawie. Dobrze ci to idzie 😉

  + 22
  - 22
 • ax
  o 20:43

  Niejaki Płonkowski to ma być ten młody co został dyrektorem IS? Chyba pęknę ze śmiechu! Tam gdzieś na prostych stanowiskach urzędniczych, przy użeraniu się ludzmi w Urzędzie Skarbowym to mogli być bezpartyjni, ale to byli przyjmowani po znajomości i głownie dzieci aparatczyków partyjnych!
  W IS rzadko alb bardzo rzadko! Więc nie mydl oczu!Nie tłumacz się że nie jesteś czerwony jak jesteś! Stamtąd twój ród i rodowód! Teraz chcesz się wybielić ” plując we własne gniazdo”. Ale czerwona farba tak łatwo nie schodzi!

  + 22
  - 22
 • Dos
  o 20:30

  Widzisz komuchu w IS pracowali partyjni ale i pracowali bezpartyjni, ktoś na robocie musial sie znać. Ojciec nie znosił partyjnych bo to były pasożyty ale były tez wyjątki. Ojciec lubił młodego który nawet po przełomie został dyrektorem. Niektóre komuchu maja wbrew pozoru jaja ale nie spotkałem z sumieniem. Nie jestes wyjatkiem ale przynajmniej masz cos do powiedzenia. Zycze milej konwersacji z Sawa macie sobie jeszcze wiele do powiedzenia 😉

  + 22
  - 22
 • ax
  o 20:19

  Sawa jeszcze nie wiesz że do polityki uczciwi ludzie nie idą, tylko szumowina się pcha taka jak np. dos!

  + 22
  - 22
 • ax
  o 20:10

  Widzę Andrzeju Sawo że odkryłeś tajemnice Chełma! Tu nikomu niczego się nie chce! Tu nawet ci politycy co startują to startują” tak na niby”, bo im się też nie chce! Wychodzi na to że jedynej osobie której coś się chce( tz. rządzić) to jest Agata Fisz! ha ha ha ! I ona wygra bo chce!

  + 22
  - 22
 • ax
  o 19:57

  Haha! Wiedziałem. Udeż w stół a nożyce się odezwą! Biedne dziecko nomenklatury! Tatuś w Izbie Skarbowej naczelnikiem i bezpartyjny! Wyrzucili go z partii! Komu ty chcesz tu oczy mydlić? Niezle musiał nawywijać skoro go wyrzucili. Pózniej złożył samokrytykę i wrócił do łask! No stąd ta zadra dziecka nomenklatury że zamiast awansować na placówkę to tylko do Izby Skarbowej. Takie bajeczki to wnukom opowiadaj!Ja jestem takim komunistą jak Twoja tatuś – był opozycjonistą! Ciągle wisząc na pasku nomenklatury. Do IS nie posyłali wtedy nie zaufanych i nie sprawdzonych towarzyszy. To tak jakby do SB czy do komitetu przyjmowali bezpartyjnych! Tatuś takie bajki może opowiadać tylko Tobie! Czekam i czekam na tych młodych i coś cicho o nich . Jak pokażą co potrafią to zobaczymy. Tak na zapas nikomu zaufania nie daje! Ale coś ich nie widać ani słychać , za 30-40 lat to na pewno się ujawnią. Ale komedia z ciebie! Staremu „komuszkowi” bo starym komuchem chyba nie byłeś bo nie zdążyłeś – tylko dzieckiem resortowej nomenklatury na wyrzuty sumienie i spowiedz się zebrało! Wierz nikogo to nie interesuje! To już Sawa jest ciekawszy!

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 18:21

  No i dalej spać.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 18:10

  Po prostu trzeba chcieć zebrać się w grupę uczciwych ludzi.No ale lepiej narzekać,że nic nie można,i to właśnie dupowatosc.

  + 22
  - 22
 • dos
  o 17:45

  Posłuchaj komuchu, mój ojciec stracił pracę w IKR i został wyrzucony z partii (tak napisały irracjonalne komunistyczne gazety) chociaż do żadnej partii nigdy nie należał. Po kontroli z Ministerstwa Finansów otrzymał taka notę, że ówczesny wojewoda lubelski osobiście go przeprosił i zaproponował trzy prace. Ojciec wybrał Izbę Skarbową. Pomimo pełnienia funkcji naczelnika nigdy do partii sie nie zapisał, potem takie gnojki jak ty przed nim darły swoje legitymacje partyjne.
  Należałem do legalnej organizacji młodzieżowej rozwiązanej dekretem stanu wojennego.
  Uprzedzałem chłopaków, że podejmując działalność podziemną ( składanie kwiatków w rocznicę śmierci sp Popiełuszki) robią to na własna odpowiedzialność. Ale zrobili i odsiedzieli swoje 48 na dołku (kolejny komunistyczny absurd) Nigdy nie czułem sie kombatantem ale daleko mi do przypisywanych proweniencji.
  Sugerujesz komuchu, że młodzi nie mają rozumu, jeżeli ci życia wystarczy jeszcze nauczą i ciebie. Spróbuj im zaufać.
  Oddaj władzę młodym komunistyczny pierdoło.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  596
  Wybierz Społecznika Roku
  320
  Szkoły szykują się do strajku
  363
  Jak usprawnić miejską komunikację?
  1 443
  Już pracują nad S12 do Dorohuska
  1 104
  REKLAMA