REKLAMA
Grabczuk u progu kampanii
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zgodnie z zapowiedzią wczoraj oficjalnie poznaliśmy kandydata na prezydenta zgłoszonego przez Koalicję Obywatelską. Jest nim Dariusz Grabczuk.

Koalicja Obywatelska to otwarte porozumienie zawarte przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną. Podczas wczorajszej konferencji prasowej o kandydacie opowiedziała Małgorzata Sokół, przewodnicząca chełmskiej PO. Z kolei specjalni goście – Maja Zaborowska, szefowa Nowoczesnej na Lubelszczyźnie i Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, a zarazem przewodniczący PO RP w Regionie, podkreślali znaczenie wspólnego wystąpienia w nadchodzących wyborach. Interesującą deklarację złożył K. Żuk. Zapowiada mianowicie wsparcie tak zwanego  >>sieciowania<< współpracy pomiędzy miastami naszego regionu. Jego zdaniem Lublin może się podzielić swoimi doświadczeniami i stosowanymi rozwiązaniami z innymi samorządami.


REKLAMA

Postać Grabczuka przybliżyliśmy już tutaj. Wczoraj o szczegółach swojego programu nie chciał jeszcze dyskutować.

Jest na to za wcześnie. Tak naprawdę jeszcze nie został ogłoszony termin wyborów, a ja nie chcę łamać prawa zakazującego prowadzenia kampanii wyborczej przed jej rozpoczęciem.

Przyznał jednak, że założenia programu oprze na trzech podstawach – wsparciu przedsiębiorczości, rozwoju infrastruktury i sprawach społecznych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb seniorów.

Dlaczego zdecydował się kandydować?

Wierzę, że wokół naszych wspólnych spraw uda mi się zmobilizować wielu wspaniałych ludzi. Mam duże doświadczenie. Jako radny wspierałem wszelkie inwestycje w mieście i skutecznie pomagałem w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, co pozwoliło na realizację wielu ważnych przedsięwzięć, z dokończeniem budowy szpitala, modernizacją wiaduktu, czy przebudową ul. Lwowskiej i Lubelskiej. Znając realia prowadzenia własnej firmy angażowałem się w prace na rzecz ich wsparcia. Staram się służyć pomocą mieszkańcom. Także tym najbardziej potrzebującym i ubogim.
Zdaję sobie sprawę jak wiele w Chełmie jest jeszcze do zrobienia. Przez lata zdobyłem ogromne doświadczenie nie tylko jako samorządowiec i wiem, że nasze miasto zasługuje na gospodarza. Myślę że mogę nim być.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 23:03

  Ok,a dlaczego Darek czeka?

  + 22
  - 22
 • Staszek
  o 22:54

  Komunistom tym z PRL nie wierzyłem i nie wierze tym socjalistom z PiS. Darku trzymam kciuki, jesteś jedyną osobą której warto spróbować dać szansę. Nie zawiedź nas.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 10:18

  Sld i pis są pod tym wzgledem podobne,interesy na posadach i kupowanie elektoratu.Ale jest źle,bo konkurencja boi się od tego odciąć.

  + 22
  - 22
 • ax
  o 09:39

  Czyli dopiero teraz będzie prawdziwy komunizm : każdemu według potrzeb od każdego według jego możliwości. Nie sądziłem że doczekam. Przedtem to była tylko namiastka czyli socjalizm! I to prawica wprowadza! Marks , Engels i Lenin przewracają się w grobie , ten ostatni w mauzoleum!

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 07:45

  A przy kampani wyborczej kandydaci stosują dwie zasady:
  Pierwsza – pierzyłem głupoty,pieprze i pieprzyć będę.
  Druga – obiecuję,że żadnej obietnicy nie dotrzymam.

  A u was tyle emocji,po co?Owszem jak pojawią się jakieś realne propozycje,to można o nich pogadać.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 07:39

  Ludziki,ale ta wasza pyskówka emocjonująca.Merytoryczna.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 06:37

  A Banaszek już w kosmosie – bezpłatne autobusy wymyślił.

  + 22
  - 22
 • Dos
  o 06:08

  Po pierwsze dyskusja wymaga dyscypliny logicznej.
  Po drugie komuna rozdawała ale tylko swoim, czytaj partyjnym.
  Po trzecie, dobrze wiesz ze tylko Banaszek jest w stanie zrealizować pomysł a jezeli przy tym zakupi parę autobusów elektrycznych… Zamość juz to robi a u nas trzeba najpierw zmienic władzę 😉

  + 22
  - 22
 • ax
  o 00:09

  A daj sobie spokój, taki czy inny! Widziałeś ,właśnie objawił nam się nowy czerwony prawicowy. Przebił dotychczasowych czerwonych. Teraz będą rozdawać wszystko za darmo, od autobusów zaczynają!
  Jak widać komuna w Chełmie dopiero skrzydła rozwija! heheheheh!

  + 22
  - 22
 • Dos
  o 23:04

  Pisałem wojewoda lubelski to wedlug ciebie chodziło o IS Chelmski? 😉 dziwine ze w tym PUM skonczylo sie tylko na 1,5 banki strat 🙂

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
  1 023
  Nowe samoloty przekazane studentom
  174
  Będą stypendia dla najzdolniejszych
  653
  Wybierz Społecznika Roku
  345
  Szkoły szykują się do strajku
  414
  REKLAMA