REKLAMA
Gramy i biegamy dla maluchów
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rekordowa liczba chętnych zgłosiła się w tym roku w Chełmie do pracy w charakterze wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprezy związane z finałem potrwają w mieście przez cały weekend. Będziemy zbierać pieniądze „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. 

Przyjmowanie zgłoszeń do pracy w charakterze wolontariusza WOŚP rozpoczęło się w Chełmie na początku listopada br. Pisaliśmy o tym tu. Natomiast już w połowie listopada zaczęło brakować miejsc dla wszystkich chętnych. Ostatecznie identyfikatory otrzyma 130 młodych ludzi, którzy spełnili wszystkie kryteria. Lista jest już zamknięta.


REKLAMA

26. finał WOŚP zaplanowany został na niedzielę 14 stycznia 2018 roku. Wszystko wskazuje na to, że w naszym mieście finałowe „granie” przeciągnie się na cały weekend. Szczegółowy program chełmskiego finału jest jeszcze w trakcie ustalania, ale o niektórych propozycjach możemy informować już teraz.

Jako jedni z pierwszych do „orkiestry” dołączą uczniowie i nauczyciele chełmskiej szkoły muzycznej.

Chcielibyśmy, aby był to wyjątkowy wieczór, jakiego w chełmskiej szkole muzycznej jeszcze nie było – piszą uczniowie szkoły.

I zapraszają na koncert już w piątek 12 stycznia 2018 r., w sali koncertowej szkoły przy Lubelskiej 3. Słuchaczy może zaskoczyć repertuar, bo uczniowie zapowiadają m.in. utwory, które „grają w domach, a nie na lekcjach”.

Inną propozycją jest udział w

II Chełmskim Biegu

z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Grupa „Chełm biega”, wspólnie z Chełmskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych, organizują imprezę pod nazwą „Się gra, się biega, się pomaga!”. Bieg rozpocznie się w niedzielę 14 stycznia, o godz. 11,  na deptaku (tam też będzie meta).

Trasa do przebiegnięcia to zaledwie 5 km. Opłata za bieg to minimum 40 zł i w całości zasili Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Więcej znajdziecie w regulaminie. Zapisy na bieg (kliknij).

Bieg będzie pretekstem także dla innych rozrywek, także dla tych nie-biegających czyli festynu „Gramy, biegamy, pomagamy”. Szczegóły festynu są jeszcze owiane tajemnicą, ale wiadomo już, że DJ-em będzie Krzysztof Matera.

Podczas 26. finału WOŚP w Chełmie zapowiadane są ponadto

inne niespodzianki

i koncerty oraz imprezy dla dzieci. „Będzie się działo” m.in. w ChDK, ChBP, DeCaffencji, hali sportowej,  na antenie BTR, w internecie. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Przypomnijmy jeszcze, że szefem chełmskiego sztabu WOŚP jest Grzegorz Gorczyca. Kontakt w sprawie finału: sklep Metro przy Pijarskiej 5, tel. 792 035 061.

***

26. finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018 r. Jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Neonatologia (dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami, wadami wrodzonymi oraz prawidłowym rozwojem dzieci w okresie noworodkowym) była celem finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki temu na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiło tysiące urządzeń medycznych, m.in. inkubatorów, stanowisk do resuscytacji noworodków, kardiomonitorów, za kwotę ponad 120 mln zł.  Swoją cegiełkę w tym przedsięwzięciu mają i chełmscy wolontariusze. Np. w trakcie ostatniego finału chełmski sztab zebrał ponad 54 tys. zł.

Napisz komentarz

REKLAMA
Galeria Chełm – jest pozwolenie na budowę
3 314
Powraca temat kopalni: „Rząd jest za tym, aby tutaj była szybka inwestycja”
1 452
Dlaczego rosną straty PUM
2 115
Budżet obywatelski nie interesuje młodych
1 058
300+ na start do szkoły. Można już składać wnioski
810
REKLAMA