REKLAMA
Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Grupa Recykl rozpoczyna instalację linii technologicznej w nowym zakładzie w Chełmie i zapowiada start jego działalności w IV kwartale tego roku.

Reklama

Z końcem lipca firma Recykl rozpoczyna kolejny etap swojej inwestycji w Chełmie. Właśnie rozpoczął się montaż linii do recyklingu i produkcji (zdjęcie poniżej). Potrwa on do końca września, po czym planowany jest testowy rozruch, a w IV kwartale br. start produkcji!

Instalacja linii technologicznej w Chełmie jest prowadzona przez specjalistów duńskiego koncernu Eldan Recykling oraz zespołu Grupy Recykl. Prace mają się zakończyć we wrześniu. Realizacja II etapu dotyczącego infrastruktury towarzyszącej hali (budowa biura, placów i boksów magazynowych oraz dróg wewnętrznych i uzbrojenia terenu) zakończy się w zbliżonym terminie.

Rozpoczynamy kluczowy etap realizacji nowego zakładu, tj. montaż instalacji technologicznej. Prace potrwają około 2 miesięcy, a na przełomie III i IV kwartału chcemy zainicjować rozruch produkcji. IV kwartał to realny termin rozpoczęcia sprzedaży komercyjnej. Rozmiar inwestycji obrazuje skala logistyki – wszystkie elementy instalacji były transportowane w lipcu do Chełma przez około 50 samochodów ciężarowych typu TIR. Potencjał biznesowy przedsięwzięcia pozwoli Grupie Recykl na wzrost ilościowy, jak i jakościowy, m.in. poprzez produkcję i sprzedaż innowacyjnych dodatków gumowych typu SMA do asfaltów – mówi Maciej Jasiewicz, wiceprezes Grupy Recykl S.A.

W skład nowego zakładu produkcyjnego w Chełmie będzie wchodzić: nowa linia technologiczna do recyklingu opon i produkcji dodatków SMA z zapleczem laboratoryjnym oraz kontrolą jakości, hala produkcyjna, linia do czyszczenia kordu stalowego, żurawie przeładunkowe oraz pozostała infrastruktura obiektu.
Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 50 mln zł i będzie przeznaczona m.in. do wytwarzania innowacyjnych dodatków stabilizujących do mieszanek mineralno-asfaltowych SMA, otrzymywanych z wykorzystaniem materiałów uzyskiwanych w procesie recyklingu opon, niezbędnych w budowie nawierzchni asfaltowych. W nowym obiekcie będą produkowane także dotychczas oferowane produkty, tj. czysty granulat gumowy SBR, paliwo alternatywne oraz kord stalowy. 

Firma informuje, że jednocześnie w ostatnim czasie Rekoplast Kompozyt (jednostka zależna Grupy), rozpoczęła sprzedaż testową pierwszych produkowanych gumowych wyrobów gotowych. Spółka od kilku miesięcy realizuje szereg prac przygotowawczych, w tym dotyczących certyfikacji, które pozwolą jej w 2020 roku na współpracę z nowymi klientami z branży budowlanej, transportowej i sportowej.

O Grupie Recykl:

Grupa Recykl S.A. prowadzi działalność w zakresie gospodarowania odpadami poużytkowymi, jakimi są zużyte opony. Spółki z Grupy Recykl prowadzą zbiórkę zużytych opon, wytwarzają granulat gumowy wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki, paliwo alternatywne przeznaczone głównie na potrzeby cementowni oraz odzyskują wysokiej jakości drut stalowy. Ponadto oferuje usługi recyklingu i odzysku zużytych opon oraz, w imieniu producentów i importerów, prowadzi rozliczenia z tytułu opłaty produktowej.

Firma dysponuje zakładami produkcyjnymi w Śremie, Krośnie Odrzańskim oraz w Chełmie; ma także i rozwija ogólnopolską sieć zbiórki opon.

Napisz komentarz
 • No wreszcie!
  Pan Sawa nieco przysnął i zrobiło się tutaj nieco pustawo. Ale po krótkiej siescie postrach nieprawomyślnych znów na posterunku.
  Darz Bór!!!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  REKLAMA