REKLAMA
Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Grupa Recykl rozpoczyna instalację linii technologicznej w nowym zakładzie w Chełmie i zapowiada start jego działalności w IV kwartale tego roku.

Reklama

Z końcem lipca firma Recykl rozpoczyna kolejny etap swojej inwestycji w Chełmie. Właśnie rozpoczął się montaż linii do recyklingu i produkcji (zdjęcie poniżej). Potrwa on do końca września, po czym planowany jest testowy rozruch, a w IV kwartale br. start produkcji!

Instalacja linii technologicznej w Chełmie jest prowadzona przez specjalistów duńskiego koncernu Eldan Recykling oraz zespołu Grupy Recykl. Prace mają się zakończyć we wrześniu. Realizacja II etapu dotyczącego infrastruktury towarzyszącej hali (budowa biura, placów i boksów magazynowych oraz dróg wewnętrznych i uzbrojenia terenu) zakończy się w zbliżonym terminie.

Rozpoczynamy kluczowy etap realizacji nowego zakładu, tj. montaż instalacji technologicznej. Prace potrwają około 2 miesięcy, a na przełomie III i IV kwartału chcemy zainicjować rozruch produkcji. IV kwartał to realny termin rozpoczęcia sprzedaży komercyjnej. Rozmiar inwestycji obrazuje skala logistyki – wszystkie elementy instalacji były transportowane w lipcu do Chełma przez około 50 samochodów ciężarowych typu TIR. Potencjał biznesowy przedsięwzięcia pozwoli Grupie Recykl na wzrost ilościowy, jak i jakościowy, m.in. poprzez produkcję i sprzedaż innowacyjnych dodatków gumowych typu SMA do asfaltów – mówi Maciej Jasiewicz, wiceprezes Grupy Recykl S.A.

W skład nowego zakładu produkcyjnego w Chełmie będzie wchodzić: nowa linia technologiczna do recyklingu opon i produkcji dodatków SMA z zapleczem laboratoryjnym oraz kontrolą jakości, hala produkcyjna, linia do czyszczenia kordu stalowego, żurawie przeładunkowe oraz pozostała infrastruktura obiektu.
Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 50 mln zł i będzie przeznaczona m.in. do wytwarzania innowacyjnych dodatków stabilizujących do mieszanek mineralno-asfaltowych SMA, otrzymywanych z wykorzystaniem materiałów uzyskiwanych w procesie recyklingu opon, niezbędnych w budowie nawierzchni asfaltowych. W nowym obiekcie będą produkowane także dotychczas oferowane produkty, tj. czysty granulat gumowy SBR, paliwo alternatywne oraz kord stalowy. 

Firma informuje, że jednocześnie w ostatnim czasie Rekoplast Kompozyt (jednostka zależna Grupy), rozpoczęła sprzedaż testową pierwszych produkowanych gumowych wyrobów gotowych. Spółka od kilku miesięcy realizuje szereg prac przygotowawczych, w tym dotyczących certyfikacji, które pozwolą jej w 2020 roku na współpracę z nowymi klientami z branży budowlanej, transportowej i sportowej.

O Grupie Recykl:

Grupa Recykl S.A. prowadzi działalność w zakresie gospodarowania odpadami poużytkowymi, jakimi są zużyte opony. Spółki z Grupy Recykl prowadzą zbiórkę zużytych opon, wytwarzają granulat gumowy wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki, paliwo alternatywne przeznaczone głównie na potrzeby cementowni oraz odzyskują wysokiej jakości drut stalowy. Ponadto oferuje usługi recyklingu i odzysku zużytych opon oraz, w imieniu producentów i importerów, prowadzi rozliczenia z tytułu opłaty produktowej.

Firma dysponuje zakładami produkcyjnymi w Śremie, Krośnie Odrzańskim oraz w Chełmie; ma także i rozwija ogólnopolską sieć zbiórki opon.

Napisz komentarz
 • No wreszcie!
  Pan Sawa nieco przysnął i zrobiło się tutaj nieco pustawo. Ale po krótkiej siescie postrach nieprawomyślnych znów na posterunku.
  Darz Bór!!!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  REKLAMA