REKLAMA
Gwiazdy, biesiada i potańcówka
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przed nami trzecia odsłona Festiwalu Kolory Muzyki.  Trzy letnie weekendy wypełnią nam koncerty gwiazd, ale także biesiada i retro-potańcówka.

W tym roku do Chełma przyjadą z koncertami: Cleo, Sarsa, Andrzej Piaseczny, Kasia Kowalska oraz Ms. Obsession. Festiwalowe imprezy odbywać się będą od 20 lipca do 4 sierpnia, w trakcie trzech kolejnych weekendów.


REKLAMA

Chełmski Dom Kultury przygotowuje też niespodzianki, podczas których będzie okazja podziwiania osiągnięć lokalnego rynku muzycznego. Ciekawie zapowiada się biesiada „Reczka, Rzeczka i Poleczka”. W założeniu ma to być rodzinne spotkanie w stylu ludowym. Będą więc występy kapel i zespołów ludowych, m.in. Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej oraz Rokiczanki.  Zabawie towarzyszyć będzie degustacja polskich produktów kuchni regionalnej, kiermasz rękodzieła, gry, konkursy i zabawy.

„Pardon, to tu?” to z kolei hasło retro-potańcówki. Za jej sprawą uczestnicy przeniosą się w klimaty przedwojennego miasta. Będzie okazja zatańczyć m.in. do utworów wykonywanych swego czasu przez Mieczysława Fogga, Hankę Ordonównę, Zulę Pogorzelską czy Eugeniusza Bodo. Do programu już przygotowuje się nowa chełmska Orkiestra z Kina Corso. Tworzą ją w większości artyści znani chełmianom z programu Opole Osiemdziesiąt. Organizatorzy sugerują, by już teraz pomyśleć o strojach nawiązujących do epoki.

Tegoroczne koncerty odbywać się będą w trzech różnych miejscach. To dlatego, że chełmianie w internetowej sondzie nie mogli się zdecydować, czy chcą się bawić na placu Łuczkowskiego, w parku, czy może jeszcze gdzie indziej. Ostatecznie stanęło na tym, że każdy muzyczny weekend odbywać się będzie gdzie indziej.

A oto program Festiwalu Kolory Muzyki 2018 w Chełmie:

Park Miejski:
20 lipca – Andrzej Piaseczny
20 lipca – Ms. Obsession
21 lipca – „Reczka, Rzeczka i Poleczka” czyli Biesiada Chełmska

Plac Łuczkowskiego:
27 lipca
– Kasia Kowalska
28 lipca – Retro potańcówka Pardon, to tu?

Plac Gdański/ulica Strażacka:
3 sierpnia
– Cleo
4 sierpnia – Sarsa

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
PUM – raport otwarcia
803
Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
324
Ranking szkół. Liderem znów II LO
1 174
Nowi prezesi w chełmskich spółkach
2 620
Umowa na Kolejową
1 460
REKLAMA