REKLAMA
„Hesperia” po raz drugi
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trwają przygotowania do II Ogólnopolskiego Festiwal Teatrów Alternatywnych ”Hesperia”  im. Czesława Dopieralskiego. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia udziału teatrów.

W ubiegłym roku miłośnicy teatru mieli okazję obejrzenia w Chełmie kilkunastu spektakli prezentowanych przez zespoły teatralne z całego kraju. W Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Alternatywnych ”Hesperia”  im. Czesława Dopieralskiego znalazły się też warsztaty, recitale, koncerty, spektakle plenerowe. Część z nich można było podziwiać w sali widowiskowej, inne na skarpie przy Chełmskim Domu Kultury.

Jak będzie w tym roku? Na razie organizatorzy – Teatr Ziemi Chełmskiej oraz ChDK – zapraszają teatry do zgłaszania swojego udziału (formularz) w chełmskim święcie teatru.Festiwal został wymyślony jako alternatywna forma spędzenia czasu wolnego, wolnego w słowie, wyrazie, bez barier wiekowych i finansowych.

W codzienności tzw. „świata cyfrowego”, globalizacji, formy takie jak teatr są najczęściej adresowane do osób starszych, mających świadomość i potrzebę obcowania ze sztuką – młodzi ludzie potrzebują alternatywy, przełamania stereotypów, poszukują wyzwań – takim właśnie działaniem jest „Hesperia” – piszą organizatorzy.

Łączenie różnych światów, grup wiekowych, kształtowanie światopoglądu, postrzegania sztuki i wyrażania się przez nią, stwarzanie możliwości do wymiany doświadczeń, budowanie tożsamości lokalnej, rozumienie sztuki i rozbudowanie potrzeby obcowania ze sztuką – to główne założenia  festiwalu.

Szczegółów szukajcie na stronie ChDK. A zanim poznamy program tegorocznych spotkań „Hesperia”, zobaczcie relację wideo z pierwszej edycji festiwalu.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Głos za cztery piwa albo butelkę taniego wina
4 174
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 298
Te wybory mogą przynieść zmiany w Chełmie. Zaskakujące sondaże.
6 146
Konferencja i nowa atrakcja turystyczna
4 508
Poznaj kandydatów do Rady Miasta Chełm
3 097
REKLAMA