REKLAMA
II LO. Zjazd w cieniu kryzysu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dziś zaczyna się zjazd absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Udział zapowiedziało kilkuset byłych uczniów szkoły.

REKLAMA

II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie zaczyna dzisiaj dwudniowe święto. To IV Zjazd Absolwentów i Nauczycieli. Szkoła ma się czym pochwalić przed byłymi uczniami – jest 298. szkołą w Polsce, 17. w województwie i najlepszą w Chełmie. To na podstawie prestiżowego rankingu liceów pisma Perspektywy.


REKLAMA

Z drugiej strony, przez szkołę przetoczyła się w tym roku nieprzyjemna sprawa związana z mało wybrednymi żartami dwójki nauczycieli wobec zaproszonego ucznia innej szkoły, a dotyczącymi jego koloru skóry. Pisaliśmy o tym wielokrotnie na naszych łamach (zobacz np: http://chelmski.eu/lo-ii-lo-sprawe-wyjasni-kuratorium/; http://chelmski.eu/nauczyciele-ii-lo-stana-prokuratorem/). Sprawa nie dość, że trafiła do mediów w całym kraju, to zajęli się nią także prokuratorzy, kuratorium i rzecznik dyscyplinarny przy wojewodzie.

Potem doszła jeszcze sprawa zawieszenia dyrektora szkoły w związku z innym wydarzeniem.

Przypomnijmy, jak zakończyły się sprawy nauczycieli. Prokuratura umorzyła śledztwo wobec nich, nie znajdując znamion przestępstwa. Z kolei komisja dyscyplinarna jednego z nauczycieli oczyściła z zarzutów, a drugiego ukarała naganą z wpisem do akt.

Dyrektor szkoły odwołała się od decyzji o zawieszeniu do ministerstwa edukacji i czeka na rozstrzygnięcie.

Niepokojące w tym wszystkim jest stanowisko chełmskiego samorządu jako organu prowadzącego. Władze miasta wszelkie pytania radnych, organizacji pozarządowych czy wreszcie samych absolwentów o działania na rzecz ochrony dobrego imienia szkoły, zbywa albo banałami, albo stwierdzeniami, że to „nie jest kompetencja samorządu”, albo że to „sprawa polityczna”.

Jednym słowem, środowisko II LO wobec poważnego kryzysu zostało samo.

***

Program IV Zjazdu Absolwentów i Nauczycieli II LO

8 czerwca 2018 roku – piątek
godz. 15:00
Turniej piłki siatkowej Absolwentów i Nauczycieli
godz. 18:00 Spotkanie przy ognisku (w cenie 20 zł: bigos, kiełbasa, pieczywo, napoje, identyfikator). Zapewniamy niezapomniany wieczór przy złotych przebojach!

9 czerwca 2018 roku – sobota
Godz. 10:00
Msza Święta w intencji Absolwentów i Społeczności II LO w Kościele pw. Św. Kazimierza w Chełmie
Godz. 11:30 Uroczyste rozpoczęcie IV Zjazdu Absolwentów i Nauczycieli II LO w budynku Szkoły – wprowadzenie Sztandaru Szkoły – wystąpienia Gości – wbicie gwoździ pamiątkowych w drzewiec Sztandaru Szkoły – zapalenie zniczy na grobach Nauczycieli i Pracowników Szkoły – wystąpienia Absolwentów – koncert Szkolnego Chóru „Rapsodia” – odsłonięcie tablicy pamiątkowej i galerii portretów zasłużonych Nauczycieli II LO
Godz. 19:00 Bal Absolwentów i Nauczycieli w sali gimnastycznej II Liceum (wspólna sala konsumpcyjna dla wszystkich gości)
Orkiestra: „Benek Band”. Catering: „Ranczo Budrysa” (5 dań gorących, 9 przystawek, ciasto, owoce, napoje, fontanna czekoladowa).
W cenie również: upominek zjazdowy (publikacja i gadżety zjazdowe).

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 20:33

  Oczywiscue,jako absolwent Czarnieckiego pozdrawiam Kolezanki I Kolegow.Niech Wam sie dobrze wiedzie.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 17:08

  Zyjemy w ciekawej okolicy,takze pogranicza,a oswiata chyba tego nie lapie.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 11:36

  Kryzys II LO?Kryzys jest w calej oswiacie,a wladze miasta to olewaja.

  + 22
  - 22
 • mm
  o 09:28

  Nie rozumiem skąd ta żałobna maniera. Gdybym sie miał bawić nie okrywałbym się żałobnym kirem psując sobie i innym zabawę.
  Życząc dobrej zabawy absolwentom na ich zjeździe szkolnym. 🙂

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  786
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 446
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 561
  Personalne roszady w miejskich spółkach
  3 817
  Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
  1 256
  REKLAMA