REKLAMA
Jakub Kaczor trzeci w kraju
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Z brązowym medalem z Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach wrócił Jakub Kaczor. Gratulujemy!

Reklama

Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył podczas rozgrywanych w Raciborzu Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach uczeń Szkoły Podstawowej w Strupinie Dużym Jakub Kaczor.
Kuba w drodze do podium w pierwszej walce uległ Grzegorzowi Szczęsnemu (ZUKS Siła Mysłowice). Młody zapaśnik ze wszystkich kolejnych pojedynków wyszedł zwycięsko. W drugiej i trzeciej walce pokonał Mateusza Huchraka (WLKS Śląsk Wrocław) i Szymona Mastalskiego (ZKS Radomsko).
W decydującym starciu o to, kto zostanie trzecim zawodnikiem w kraju, Jakub odniósł zwycięstwo nad reprezentantem Janowa Lubelskiego Dawidem Sową.

O mniejszym powodzeniu może mówić Hubert Sidoruk, który w tegoroczny sezonie z każdych zawodów wracał z medalami, w tym z sześcioma złotymi. Na podium zdołał stanąć nawet w starszej grupie wiekowej podczas Pucharu Polski Kadetów, rozgrywanym w październiku w Radomiu.
W Raciborzu, pomimo trzech wygranych walk, nie stanął na podium. W decydujących walkach o medal nieznacznie uległ swoim przeciwnikom i ostatecznie sklasyfikowany został na piątym miejscu w kraju.

Na ósmej pozycji zawody ukończył Filip Zając, a na dziewiątej Oskar Gajos.
Młodych adeptów zapasów do krajowego czempionatu przygotowywali Dariusz Jabłoński, Mirosław Czwaliński, Zdzisław Biały i Marcin Sadowski.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
236
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
399
W poniedziałek idziemy do fryzjera
278
Miasto zakłada łąki
324
Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
370
REKLAMA