REKLAMA
Jeden ze skazanych ws. kupowania głosów był członkiem Postaw na Chełm i SLD
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ostatnie dni kampanii samorządowej to dla Chełma niezwykle gorący czas. Atmosferę podgrzały doniesienia medialnych o wyroku sądu w sprawie kupowania głosów w wyborach w 2006 roku. Przypomnijmy – skazano 5 mężczyzn za proponowanie pieniędzy lub alkoholu w zamian za głos na Agatę Fisz.

Temat zszokował chełmian, bo choć o sprawie „na mieście” mówiło się od lat, to nie było dotychczas żadnych konkretnych materiałów. Dopiero ujawniony przed kilkoma dniami wyrok rzucił światło na sprawę. Temat natychmiast stał się elementem kampanii. Podczas debaty poruszył go kandydat PiS Jakub Banaszek. Dzisiaj do sprawy odniosła się sama Prezydent Agata Fisz.

REKLAMA

Prezydent w opublikowanym oświadczeniu przekonuje, że ze sprawą nie ma nic wspólnego:


REKLAMA

– Nie mam żadnego związku z tą sprawą – przekonuje Agata Fisz. – Publikowany wyrok to potwierdza, a przywoływanie jej po tylu latach akurat teraz, może być obrzydliwym aktem desperacji i bezwzględnego dążenia do zdobycia władzy.

Związki Agaty Fisz

z ludźmi skazanymi w sprawie są jednak widoczne. Jeden ze skazanych w sprawie był radnym SLD w kadencji 2002 – 2006. Zasiadał z Fisz w jednym klubie radnych. W 2014 roku był członkiem KWW Agaty Fisz „Postaw na Chełm”. W 2016 roku Nowy Tydzień Chełmski relacjonował, że „trafił do ścisłego kierownictwa” SLD w Chełmie. Szefową tego kierownictwa była właśnie Agata Fisz.

W swoim oświadczeniu Prezydent przywołuje także rok 2010 i fakt, że ówczesny kandydat PiS na Prezydenta Chełma Mirosław Czech musiał przepraszać w podobnej sprawie. Jest tu jednak znacząca różnica między oskarżeniami Czecha, a dzisiejszą sytuacją. Nie było przede wszystkim wyroku sądu. Dzisiaj nikt też nie twierdzi,  że A. Fisz sama głosy kupowała. Nie da się jednak zaczarować rzeczywistości – robili to ludzie (a przynajmniej jedna osoba) z jej otoczenia politycznego.

Prowokacja polityczna

Trzeci temat, o którym wspomniała dziś Prezydent to domniemanie, że w Chełmie dochodzi do prowokacji politycznej.

W dniu wczorajszym (12.10.2018r.) nasz pełnomocnik wyborczy w trybie natychmiastowym złożył zawiadomienie do prokuratury, gdyż może dochodzić do tzw. prowokacji politycznej. Jak poinformowała nas mieszkanka Chełma, rzekomo ktoś miał w ostatnich dniach na chełmskim bazarze oferować kupowanie głosów na rzecz Agaty Fisz.

O kupowaniu głosów przez A. Sokoła także poinformowała pełnomocnika wyborczego KWW „Postaw na Chełm” mieszkanka Chełma. Ten zaś doniósł do prokuratury. Dzisiaj wiemy,  że oskarżenia nie dało się uprawdopodobnić.  Co łączy te dwie sprawy? Odpowiedź jest prosta:  osoba pełnomocnika wyborczego.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • zbynio
  o 19:31

  doszly mnie sluchy ze p.Fisz blokuje i usuwa wszelkie krytyczne slowa ma FB- oj oj ryba psuje sie od glowy czyli w tym wszstkim cos jest prawdy.Dowodzi z p. Fisz nie umie honorowo walczyc

  + 22
  - 22
 • Max
  o 19:05

  P. P. P. P /…….. ,, jeździec bez głowy,, poplecznik rządzącej
  w Chełmie czerwonej ekipy!!!!!
  To nie ma czym się chwalić i dlatego musimy to zmienić…..
  Idziemy do wyborów!!!

  + 22
  - 22
 • Olo
  o 18:38

  Gdzieś to kiedyś słyszałem że jak Ktoś cię złapie za rękę to mów że to nie twoja ręka. Ale w tym przypadku niestety nie będzie to takie proste. PIS nie odpuści. Ma on już swoje ubeckie metody.

  + 22
  - 22
 • katzPodola
  o 18:36

  Wszyscy tylko nie Fish. Bo zatopi to miasto do końca swoją niekompetencją i nieudolnym zarządzaniem.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 18:32

  Czyli pis rozgrywa?

  + 22
  - 22
 • olaf
  o 18:26

  PPPP wiadomo ze chełmski.eu sympatia do prezydentki nie pała. Wiadomo każde medium ma swoich pupilków i anty. Ale to już nie tylko oni. Coś jest na rzeczy. Temat zaczął dziennik. Potem TVP. Zobaczymy co w poniedziałek. To nawet nieco dziwne, ze chełmski.eu nie wyskoczył z tematem jako pierwszy. Mam wrażenie ze prezydentka jest już nie do obrony. Pomyśleć ze jakby nie połasila się o jeszcze jedna kadencje to odeszłaby w chwale i blasku 😃

  + 22
  - 22
 • ja
  o 17:25

  P.P.P.P. a ty z kim się na rozum zamieniłeś? Nie widzisz tego co ta wychwalana przez ciebie skompromitowana Fisz narobiła przez 12 lat? Ile długów, przekrętów i ile nakłamała? Za kupione głosy dorwała się do stołka i siedzi pogrążając miasto! Dość już tego, niech ludzie w końcu pogonią to towarzystwo co tylko o siebie dba i nie robi nic pożytecznego!!!!

  + 22
  - 22
 • P.P.P.P.
  o 17:15

  Chelmski.eu dalej nie odpuszcza. Nadal zaciekle atakuje Prezydent m. Chełm. Niech żyje kandydat z Warszawy.który kocha Chełm tuż przed wyborami, kandydat jedynie słusznej partii. Niech żyją bezstronne media z Chelmski.eu na czele!

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 16:13

  Czy mamy wybierać kto mniej kłamie?

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 15:57

  No to mimo sporego opóźnienia kampania w Chełmie odbija od zera.Co jeszcze?I na kogo?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Hala produkcyjna już gotowa
  439
  Stawiamy na naukę
  320
  Będzie nowa spółka kolejowa
  891
  Komu mandat do PE? Zobacz listy
  903
  Duża dotacja dla PWSZ | WIDEO
  581
  REKLAMA