REKLAMA
Jest szansa na solary i fotowoltaikę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W czwartek (8 sierpnia) odbędą się kolejne spotkania z mieszkańcami Chełma zainteresowanymi montażem paneli słonecznych lub ogniw fotowoltaicznych na swoich domach. Miasto chce zdobyć fundusze na kolejną inwestycję proekologiczną.

REKLAMA

Chodzi o  instalację na obiektach prywatnych ogniw fotowoltaicznych służących do produkcji energii elektrycznej ze słońca i kolektorów słonecznych, a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd i ciepło przy jednoczesnej ochronie środowiska.


REKLAMA

Poziom dofinansowania wynosi 85% minus podatek vat. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (fotowoltaika, solary) na dachach bądź elewacji budynków mieszkalnych VAT wynosi 8%. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE na dachach budynków gospodarczych bądź gruncie VAT wynosi 23%.

W związku z tym Urząd Miasta Chełm zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców do składania ankiet – deklaracji udziału w Projekcie. Ankiety są dostępne TUTAJ, a także w Urzędzie Miasta w Biurze Obsługi Interesanta. Tam również należy je składać. Ankiety można też wrzucić do specjalnej urny ustawionej w holu UM przy Lubelskiej 65.

W sprawie odbędą się również spotkania informacyjne. Pierwsze już za nami, a kolejne zaplanowano na czwartek (8 sierpnia) o godz. 18.00 lub 20.00, sala nr 1 UM, Lubelska 65.

Miasto będzie odpowiedzialne za przygotowanie i wdrożenie projektu.

Uczestnicy projektu powinni mieć zweryfikowane możliwości posadowienia wybranej instalacji OZE, optymalnych dla danego gospodarstwa domowego.

Opłaty za inspekcje terenowe: wysokość wpłaty jest równa iloczynowi ilości przeprowadzonych inspekcji dla poszczególnych źródeł OZE (instalacja solarna, instalacja fotowoltaiczna) i kwocie odpowiadającej danej inspekcji określonej poniżej (można wpłacać za 1 lub 2 analizy):
1. Dla instalacji fotowoltaicznej – 270,50 zł
2. Dla instalacji solarnej – 265,50 zł

W sytuacji braku technicznych możliwości posadowienia instalacji OZE, mieszkaniec otrzymuje 100% zwrot kosztów za inspekcję.

Wszelkie pytania dotyczące strony technicznej przedsięwzięcia można kierować do działu technicznego: tel. 12 446 4297 lub 579 075 113, mailowo: [email protected]

Ankiety uczestnictwa w projekcie oraz umowy na analizę technicznych możliwości budowy źródła OZE będzie można składać od 9 do 19 sierpnia 2019 r.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Prokurator Robert Scurvy
  o 08:23

  Pociesze ciebie Marian akurat podoba mi sie to ze Banaszek ma dobre tempo.
  To naprawdę robi na mnie wrażenie, hehe.

  + 22
  - 22
 • Prokurator Robert Scurvy
  o 08:11

  Jestem pod wrazeniem twoich umiejetnosci w obsludze kpmputera.
  Post ten pisalem 5 dni temu. Od tego czasu fundusze lubelskie zdarzyły postawic informacje z dzialania 4.1. Ktora dla przypomnienia zdazylem postawić sobie na swoim profilu FB. Zdarzylem takze uczestniczyc w tym sptkaniu i w niczym nie zmienilo to mojej opini. Jak zreferowal prowadzacy na 20 tys oplaconych z wlasnej kieszeni inspekcji zrealizowanych zostalo 4 tys instalacji. To marny wynik biorac pod uwage ze inspekcja to 270 zl. Jak mam wyrzucic w bloto to wole wnuczkom kupic lizaki. Oczywiscie jak zapewnial prowadzacy oplacenie za tzw raporty ( ktore zgodnie z umowa nie sa zadna dokumentacja) nie gwarantuja otrzymania dotacji gdyz to zalezy od wygranego konkursu. Poczekam gdy bedzie taniej i pewniej wtedy rozwaze instalacje byc moze ryzykujac te 270 zl.

  + 22
  - 22
 • Marian
  o 22:21

  Jak takie problemy ma Pan P… proponuję wpisać w wyszukiwarce:
  „4.1 Wsparcie wykorzystania OZE przez jednostki samorządu terytorialnego, RPO Lubelskiego”
  i znajdzie regulamin konkursu i pewnie wszystkie dokumenty, poza tym proponuję się wziąć za działania obywatelskie a nie tylko narzekać podkreślając swoją niezdarność w obsłudze komputera..

  + 22
  - 22
 • Prokurator Robert Scurvy
  o 20:30

  Tak szukam tej szansy na sfinansowanie w 85% z dotacji instalacji fotowoltaicznej i nie moge sie doszukac tego projektu.
  Jest natomiast szansa na wydanie 270 zl na projekt techniczny który projektem nie jest jak pisze wykonawca w umowie.
  Bardzo przypomina mi to inny projekt Internet za darmo gdzie prokuratura katowicka od paru ładnych lat nie moze dojsc kto ukradl .
  Wszystko ladnie pieknie tylko czemu to firmuje prezydent?
  Czy malo prezydentowi poslizgow na chelmskich biznesach ze jakies importowane tu promuje?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  787
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 452
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 562
  Personalne roszady w miejskich spółkach
  3 817
  Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
  1 256
  REKLAMA