REKLAMA
Jubileusz i wernisaż
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

50 lat pracy twórczej to doskonała okazja do pokazania dorobku. Zapraszamy do Krasnegostawu na wystawę prac Stanisława Jana Miszczuka.

REKLAMA

Stanisław Jan Miszczuk mieszka w Rejowcu. Tworzy od najmłodszych lat, już jako 22-latek miał swoją pierwszą indywidualną wystawę zorganizowaną w Rejowcu w 1968 roku. W tym roku obchodzi zatem 50-lecie działalności twórczej. Jubileusz postanowiło uczcić Muzeum Regionalne w Krasnymstawie organizując wernisaż i koncert.


REKLAMA

S. J. Miszczuk jest otwarty na liczne dziedziny sztuki – w kręgu jego zainteresowań pozostaje malarstwo, rysunek, grafika i rzeźba. Zakres tematów podejmowanych przez artystę jest niezwykle szeroki. Wśród dzieł jest zarówno portret, jak i sceny rodzajowe, martwa natura i pejzaż.
Motywami o szczególnym znaczeniu pozostają dla niego sceny batalistyczne oraz te z historii Polski. Realizm jest dla Miszczuka czynnikiem najistotniejszym w przedstawieniu modela czy obiektu. Jego charakteryzujące się ogromną dbałością o szczegół, wiernie odwzorowujące temat malarstwo i rysunek cieszy się dużym zainteresowaniem w kraju i poza jego granicami. Dzieła artysty znaleźć można w Polsce, Austrii, Francji, Rosji, Niemczech, Czechach, na Ukrainie, w Stanach Zjednoczonych, w kolekcjach prywatnych, lecz też licznych instytucjach czy kościołach.

Po wernisażu zagra duet Jarząbek – Jurkiewicz z programem opartym na twórczości bardów – Jacka Kaczmarskiego, Boba Dylana i Jaromira Nohavicy.

Zapraszamy na wernisaż prac Stanisława Jana Miszczuka, w piątek, 7 września, godz. 14, Muzeum Regionalne w Krasnymstawie, Piłsudskiego 5a. Wstęp wolny.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
50 547
NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
5 673
Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
4 503
Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
494
Prezydent podsumowuje swoje rządy
1 575
REKLAMA