REKLAMA
Jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

We wrześniu w Chełmskim Domu Kultury czeka nas wyjątkowe wydarzenie. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej obchodzić będzie 35 – lecie istnienia zespołu.

REKLAMA

Repertuar Zespołu oparty jest na bogatej tradycji polskich tańców i pieśni – narodowych i regionalnych. Na co dzień skupia trzy grupy taneczne, kapelę i solistów, których zobaczymy na deskach ChDK, 25 września o godz. 18:00 oraz 26 września o godz. 17:00. Bilety w cenie 20/30 zł.


REKLAMA

Pod okiem wykwalifikowanej kadry edukację taneczną w grupie „Murawinka” rozpoczynają dzieci już w wieku 5 lat. Nauka tańców ludowych w formie zabaw i gier dziecięcych, poznanie barwnych narodowych i regionalnych strojów ludowych, prezentowanie ich na scenie podczas koncertów, spotyka się z dużą akceptacją wśród dzieci, chęcią poznania i zainteresowania swoją miejscowością.

Integralną formą nierozerwalnie związaną z Zespołem jest Kapela pod kierownictwem Sławomira Piędzi, w skład której wchodzą muzycy i soliści trwale związani z chełmskim środowiskiem muzycznym.

Zdjęcie źródło: fanpage Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • o 10:04

  Gratulacje! Wspanialego Jubileuszu!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  786
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 446
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 561
  Personalne roszady w miejskich spółkach
  3 817
  Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
  1 256
  REKLAMA