REKLAMA
Julia strzela po mistrzowsku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Julia Łoś z MKS Dragon w Chełmie znalazła się w ścisłej czołówce krajowej karabinu juniorek. 20 – 23 września odbyły się w Ustce Mistrzostwach Polski Juniorów w strzelectwie sportowym.

REKLAMA

Ciężkie warunki pogodowe – wiatr, deszcz i temperatura oscylująca w okolicach 4 st. Celsjusza nie sprzyjały zawodnikom. Mimo tego, w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc, rozgrywanej na dystansie 50 metrów, Julia Łoś – zajmując 6. miejsce – znalazła się w ścisłej czołówce krajowej karabinu juniorek.


REKLAMA

Warto podkreślić, że w tej konkurencji Julia poradziła sobie znakomicie, wziąwszy pod uwagę warunki pogodowe. Podobnie zresztą jak w karabinie dowolnym trzy postawy, gdzie w kwalifikacjach zrobiła również szósty wynik, zaś wiele zawodniczek kadry narodowej zwyczajnie poległo – mówi trener Jan Dąbski. – A wisienką na torcie jest jej nowy rekord życiowy w karabinie trzy postawy właśnie, 1116 pkt – dodaje.

Ponadto, drużyna Julia Łoś i Maciej Nowosad zajęła 8. miejsce w nowej konkurencji olimpijskiej karabinu pneumatycznego mix. Indywidualnie Maciej Nowosad najlepiej wypadł w karabinie pneumatycznym 60 strzałów, gdzie sklasyfikowany został na miejscu czternastym.

Tegoroczny występ juniorów ocenić należy jako bardzo udany – mówi trener Dąbski. – Ostatni raz, kiedy nasi zawodnicy zajęli tak wysokie lokaty na MPJ i zgarnęli aż 14 punktów we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży, miał miejsce jakieś 10 lat temu.

W zawodach udział wzięło 131 najwyżej klasyfikowanych zawodników i zawodniczek z 38 klubów z terenu całego kraju.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Bartosz
  o 21:19

  Pięknie! Oby tak dalej!

  + 22
  - 22
 • Marcin
  o 12:42

  No brawo!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Hala produkcyjna już gotowa
  439
  Stawiamy na naukę
  320
  Będzie nowa spółka kolejowa
  891
  Komu mandat do PE? Zobacz listy
  903
  Duża dotacja dla PWSZ | WIDEO
  581
  REKLAMA