REKLAMA
To już pewne: „Chełmskie Niedźwiadki” zostaną rozbudowane
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Żłobek „Chełmskie Niedźwiadki” zostanie rozbudowany. Dziś w Lublinie odbyła się uroczystość przekazania samorządom promesy w ramach programu „Maluch+”. 

Informowaliśmy niedawno, że chełmski Urząd Miasta wziął udział w otwartym konkursie w ramach programu ‚Maluch+”. Program ogłosiło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a jego celem jest wspieranie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Chełmski samorząd zaproponował rozbudowę żłobka miejskiego ‚Chełmskie Niedźwiadki” przy ulicy Wolności. I pomysł zyskał dofinansowanie.

23 lutego w Lublinie odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania samorządom promesy w ramach tego programu. Na uroczystość przyjechał m.in. Krzysztof Michałkiewicz – sekretarz stanu w MRPiPS. Potwierdzenie pozyskanego dofinansowania dla Chełma odebrała prezydent Agata Fisz.


REKLAMA

– Bardzo się cieszę się, że pozyskujemy kolejne dofinansowanie – mówi Agata Fisz– Tym bardziej, iż jest to niezmiernie potrzebna inwestycja. Korzystać z niej będą najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, oczywiście ku radości rodziców mających do dyspozycji znacznie większą liczbę dostępnych miejsc w miejskich żłobkach.

Inwestycja polegać będzie na remoncie siedziby „Chełmskich Niedźwiadków” i adaptacji dodatkowych pomieszczeń na potrzeby maluchów. Dzięki temu znajdzie się tam miejsce dla 110-ciu dzieci. Do tej pory ze żłobka korzysta 40-cioro małych podopiecznych. Wartość projektu oszacowano na około 1,7 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie ponad 1,3 mln zł.

Rozbudowa żłobka łączyć się będzie także z koniecznością zatrudnienia nowych pracowników. Projekt będzie realizowany w tym roku.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Minister Brudziński w Chełmie
732
Jest nowy skarbnik miasta
4 299
Trwa druga sesja Rady Miasta
1 184
Pierwsza sesja pełna niespodzianek
2 181
Mamy nowe władze miasta
2 433
REKLAMA