REKLAMA
To już pewne: PWSZ będzie miała akademik
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie już za rok będą mogli zamieszkać w nowoczesnym, przestronnym akademiku zlokalizowanym w centrum miasta. Uczelnia przygotuje dla nich około 200 miejsc noclegowych.

Dzisiaj (14 listopada br.) rektor PWSZ dr hab. Arkadiusz Tofil i prezes firmy „Antro” Andrzej Trociński podpisali umowę na przebudowę budynku uczelni przy ul. Nowy Świat 3 na Akademik studencki.


REKLAMA

Prace mają się zacząć już w grudniu tego roku. Planowany termin zakończenia, łącznie z wyposażeniem budynku, to sierpień 2018 roku. Inwestycja kosztować będzie 6,5 mln złotych. Uczelnia otrzymała 5,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację tego celu.

Studenci PWSZ w Chełmie już za rok będą mogli zamieszkać w nowoczesnym, przestronnym akademiku zlokalizowanym w centrum miasta. Do ich dyspozycji będzie około 200 miejsc noclegowych. Będą to 1, 2 lub 3-osobowe klimatyzowane pokoje wyposażone w aneksy łazienkowe. Studenci będą mogli korzystać także z kuchni zlokalizowanych na półpiętrach oraz pokojów tzw. cichej nauki. W akademiku będzie dostęp do szerokopasmowego Internetu i sieci telewizyjnej.

 

Napisz komentarz

REKLAMA
Galeria Chełm – jest pozwolenie na budowę
3 382
Powraca temat kopalni: „Rząd jest za tym, aby tutaj była szybka inwestycja”
1 485
Dlaczego rosną straty PUM
2 164
Budżet obywatelski nie interesuje młodych
1 064
300+ na start do szkoły. Można już składać wnioski
835
REKLAMA