REKLAMA
Już pracują nad S12 do Dorohuska
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dokumentacja na trasę S12 od Piask do granicy z Ukrainą w Dorohusku jest już w opracowywaniu. Wczoraj w Chełmie podpisano dwie umowy na wykonanie koncepcji programowej od Piask do węzła Chełm Zachód (34,6 km) oraz od węzła Chełm Wschód do Dorohuska (23 km).

REKLAMA

Podpisanie obu umów oznacza, że opracowywana jest dokumentacja dla całego odcinka drogi ekspresowej S12 od Piask k. Lublina do granicy z Ukrainą w Dorohusku o długości 75 km.


REKLAMA

Wykonawca obu umów – firma TPF – będzie miała 23 miesiące na realizację. Łączny koszt opracowania dokumentacji ustalającej ostateczny techniczny wariant realizacji inwestycji oraz przeprowadzone rozpoznanie podłoża gruntowego to blisko 9,7 mln zł. Projektanci przygotują analizy i prognozy ruchu, opracowania geodezyjne i kartograficzne dla celów projektowania dróg, a także opracowania geologiczno–inżynierskich, hydrogeologicznych, geotechnicznych i hydrologiczno-hydraulicznych.

Opracowana dokumentacja posłuży z kolei do opracowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy inwestycji w trybie projektuj i buduj.

Przebieg przyszłej drogi ekspresowej S12 od Piask do Dorohuska jest już ustalony decyzją środowiskową i nie ulegnie zmianie. Projektanci przygotują propozycje rozwiązań obsługi ruchu lokalnego, dojazdów do pól i posesji. Rozwiązana te zostaną przedstawione mieszkańcom terenów, przez które poprowadzi przyszła S12 podczas spotkań informacyjnych. Będzie to ostatni czas na zgłaszanie ewentualnych uwag do projektu.

W uroczystym podpisaniu umów 4 marca w Chełmie uczestniczyli m.in.: Wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, Dyrektor GDDKiA Lublin Mirosław Czech oraz Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • S12doBelchatowa
  o 06:44

  Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obowdnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa.
  Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje
  http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg
  Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przełużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

  + 22
  - 22
 • chełmianka
  o 20:49

  Wydaje mi się, że skoro podawane są imiona i nazwiska osób uczestniczących w podpisaniu tak ważnego dokumentu dla rozbudowy ważnej dla Chełma trasy, to wypada podać także nazwisko prezesa firmy, która wygrała przetarg. Nie jest on bezimienny, a co ważne pochodzi z Chełma. Nierzetelność czasami sprawia przykrość czytelnikom, a na pewno miło by było samemu prezesowi TPF.

  + 22
  - 22
 • on
  o 10:00

  przed wyborami samorządowymi też coś czech z mazurkową w Stołpiu podpisywali. Ale jak to on sam mawia „tu fote tam fote”. Lepszy z niego model niż dyrektor

  + 22
  - 22
 • Andriej
  o 09:15

  He, he Niezła ściema z tą dokumentacją. PIS jak nikt inny umie oszukiwać ludzi. 2 lata będą robić dokumentacją a drogę może zrobią za kolajnych pięć jak na 500+ wszystkiego nie zmarnują. Za taką niegospodarność w każdej firmie wywalili by ich na bruk.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  786
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 446
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 561
  Personalne roszady w miejskich spółkach
  3 817
  Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
  1 256
  REKLAMA