REKLAMA
Kamila młodzieżowym liderem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kamila Siatka – uczennica II Liceum została „Chełmskim Młodzieżowym Liderem”. To nagroda przyznawana przez Młodzieżową Radę Miasta Chełm.

Kamila jest uczennicą II klasy o profilu prawniczym z rozszerzonym programem nauczania historii, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego. Na jej świadectwie szkolnym każdego roku widniał czerwony pasek. Od 3 klasy gimnazjum była stypendystką Prezydent Miasta Chełm. Na zakończenie klasy II Kamila uzyskała średnią 5,3. Nie trzeba dodawać, że w rubryce zachowanie  wpisano: Wzorowy.

Reklama

Od początku nauki w II LO Kamila jest przewodniczącą Szkolnego Koła PCK. Jako prezes tej organizacji, od września 2015 roku, koordynuje różnego rodzaju zbiórki, m.in.: „Wyprawka dla Żaka”, „Gorączka Złota”, Czerwonokrzyska Gwiazdka” czy też „Wielkanoc z PCK”. Wspiera ją około 30 wolontariuszy z „Dreszera”, którzy z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zbiórkach. Od dwóch lat Kamila jest wolontariuszką WOŚP, pomaga w organizacji szkolnego sztabu przy II Liceum, uczestniczy w aukcjach, kweście ulicznej i współpracuje z Bankiem Peakao S.A.

Działania, które Kamila podejmuje na co dzień nie wynikają z chęci zaistnienia w grupie rówieśniczej czy zaimponowania komuś. Wynikają z jej pasji, potrzeby serca i samorealizacji. Według uczennicy młodzieżowy lider to osoba, która potrafi pogodzić naukę z zainteresowaniami i jednocześnie jest wrażliwa na potrzeby innych ludzi oraz zachęca innych do podjęcia nowych wyzwań i pracy na rzecz osób potrzebujących.

Jej pasją jest taniec towarzyski. Umiejętności szlifuje w Chełmskim Centrum Tańca „Rytm”. Dotychczas udało jej się zdobyć klasę taneczną „B” w stylu standardowym i klasę taneczną „C” w stylu latynoamerykańskim. Od 8 lat bierze udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych turniejach tańca towarzyskiego, zdobywając czołowe miejsca na podium. Osiągnęła m.in.: mistrzostwo województwa lubelskiego, III miejsce na Grand Prix Polski oraz Puchar Okręgu Lubelskiego.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jeszcze tydzień na zgłaszanie projektów do chełmskiego BO
Ostatnie dni na zgłaszanie projektów do chełmskiego BO
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA