REKLAMA
Kamiński Mistrzem Polski!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Patryk Kamiński jest Mistrzem Polski Seniorów w zapasach! Tytuł wywalczył na ostatnich mistrzostwach w Kartuzach.

REKLAMA

Chełmski zapaśnik Patryk Kamiński w imponującym stylu zdobył złoty medal podczas rozgrywanych w Kartuzach Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach.


REKLAMA

Nowy mistrz w drodze na najwyższy stopień podium pokonał klubowego kolegą Piotra Główkę, Kamila Zakrzewskiego z Raciborza i reprezentanta Radomia Piotra Chudzika.
W najważniejszym starciu, którego stawką był tytuł mistrza Polski, Patryk pokonał starszego od siebie o 11 lat reprezentanta Poznania Marcina Olejniczka. Zawodnik KS Sobieskie Poznań to wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwa Europy i Świata w grupach młodzieżowych i seniorów. W grupie kadetów zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy. Pomimo dużego doświadczenia, nie znalazł sposobu na świetną formę chełmianina i pokonany przez tzw. przewagę techniczną 9:0, zszedł z maty. Tym samym Patryk wywalczył swój pierwszy tytuł najlepszego zapaśnika w kraju w najstarszej grupie wiekowej.

Najważniejszym sukcesem Patryka Kamińskiego w dotychczasowej karierze było zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Świata Kadetów i zajęcie piątego miejsca w Mistrzostwach Świata Juniorów. Chełmianin swoje pierwsze kroki na zapaśniczej macie stawiał pod kierunkiem byłego Mistrza Świata kadetów Piotra Jabłońskiego. Aktualnie jest studentem AWF w Warszawie i na okres studiów uzyskał z chełmskiego klubu czasową zgodę na reprezentowanie klubu AZS AWF Warszawa.

Ósme miejsce w krajowym czempionacie zajął Piotr Główka, dziewiąte Michał Łysomirski, a dziesiąte Piotr Biela.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
678
Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
19 794
Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
5 707
Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
6 542
Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
2 578
REKLAMA