REKLAMA
Kamiński Mistrzem Polski!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Patryk Kamiński jest Mistrzem Polski Seniorów w zapasach! Tytuł wywalczył na ostatnich mistrzostwach w Kartuzach.

REKLAMA

Chełmski zapaśnik Patryk Kamiński w imponującym stylu zdobył złoty medal podczas rozgrywanych w Kartuzach Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach.


REKLAMA

Nowy mistrz w drodze na najwyższy stopień podium pokonał klubowego kolegą Piotra Główkę, Kamila Zakrzewskiego z Raciborza i reprezentanta Radomia Piotra Chudzika.
W najważniejszym starciu, którego stawką był tytuł mistrza Polski, Patryk pokonał starszego od siebie o 11 lat reprezentanta Poznania Marcina Olejniczka. Zawodnik KS Sobieskie Poznań to wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwa Europy i Świata w grupach młodzieżowych i seniorów. W grupie kadetów zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy. Pomimo dużego doświadczenia, nie znalazł sposobu na świetną formę chełmianina i pokonany przez tzw. przewagę techniczną 9:0, zszedł z maty. Tym samym Patryk wywalczył swój pierwszy tytuł najlepszego zapaśnika w kraju w najstarszej grupie wiekowej.

Najważniejszym sukcesem Patryka Kamińskiego w dotychczasowej karierze było zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Świata Kadetów i zajęcie piątego miejsca w Mistrzostwach Świata Juniorów. Chełmianin swoje pierwsze kroki na zapaśniczej macie stawiał pod kierunkiem byłego Mistrza Świata kadetów Piotra Jabłońskiego. Aktualnie jest studentem AWF w Warszawie i na okres studiów uzyskał z chełmskiego klubu czasową zgodę na reprezentowanie klubu AZS AWF Warszawa.

Ósme miejsce w krajowym czempionacie zajął Piotr Główka, dziewiąte Michał Łysomirski, a dziesiąte Piotr Biela.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
546
Hala produkcyjna już gotowa
613
Stawiamy na naukę
409
Będzie nowa spółka kolejowa
932
Komu mandat do PE? Zobacz listy
947
REKLAMA