REKLAMA
Kamiński Mistrzem Polski!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Patryk Kamiński jest Mistrzem Polski Seniorów w zapasach! Tytuł wywalczył na ostatnich mistrzostwach w Kartuzach.

Reklama

Chełmski zapaśnik Patryk Kamiński w imponującym stylu zdobył złoty medal podczas rozgrywanych w Kartuzach Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach.

Nowy mistrz w drodze na najwyższy stopień podium pokonał klubowego kolegą Piotra Główkę, Kamila Zakrzewskiego z Raciborza i reprezentanta Radomia Piotra Chudzika.
W najważniejszym starciu, którego stawką był tytuł mistrza Polski, Patryk pokonał starszego od siebie o 11 lat reprezentanta Poznania Marcina Olejniczka. Zawodnik KS Sobieskie Poznań to wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwa Europy i Świata w grupach młodzieżowych i seniorów. W grupie kadetów zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy. Pomimo dużego doświadczenia, nie znalazł sposobu na świetną formę chełmianina i pokonany przez tzw. przewagę techniczną 9:0, zszedł z maty. Tym samym Patryk wywalczył swój pierwszy tytuł najlepszego zapaśnika w kraju w najstarszej grupie wiekowej.

Najważniejszym sukcesem Patryka Kamińskiego w dotychczasowej karierze było zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Świata Kadetów i zajęcie piątego miejsca w Mistrzostwach Świata Juniorów. Chełmianin swoje pierwsze kroki na zapaśniczej macie stawiał pod kierunkiem byłego Mistrza Świata kadetów Piotra Jabłońskiego. Aktualnie jest studentem AWF w Warszawie i na okres studiów uzyskał z chełmskiego klubu czasową zgodę na reprezentowanie klubu AZS AWF Warszawa.

Ósme miejsce w krajowym czempionacie zajął Piotr Główka, dziewiąte Michał Łysomirski, a dziesiąte Piotr Biela.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Będzie ciasno na Rejowieckiej
327
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
245
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
407
W poniedziałek idziemy do fryzjera
285
Miasto zakłada łąki
332
REKLAMA