REKLAMA
Karczmarski nagrodzony
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ryszard Karczmarski – znany chełmski fotografik, założyciel galerii Atelier, został wyróżniony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Uroczystość odbyła się w ostatnią sobotę (24.06.br.) w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. Medal wręczyła Ewa Wytrążek, dyr. Departamentu Narodowych Instytucji Kultury MKiDN. Oprócz R. Karczmarskiego (na zdjęciu drugi od prawej), medale otrzymało jeszcze dziesięciu innych twórców z dziedziny fotografii. Gloria Artis to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


REKLAMA

Przypomnijmy, że laureat urodził się w 1957 r. w Gdyni. Ukończył studia na UMCS w Lublinie i przez kilka lat pracował jako nauczyciel. W 1985 roku wybrał zawód fotografa i otworzył profesjonalne studio fotograficzne w Chełmie. Uczestniczył w wielu plenerach i warsztatach fotograficznych na terenie kraju i za granicą między innymi w Armenii, Włoszech, Tajlandii. W autorskiej galerii Atelier organizuje wystawy, pokazy fotograficzne i koncerty. Jest członkiem Fotoklubu Ziemi  Chełmskiej oraz zasiada w zarządzie lubelskiego oddziału ZPAF. Ostatnio jego prace „Miejsca magiczne” prezentowała ChBP.
Gratulujemy!

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Aldona
  o 09:41

  Gratulacje Panie Ryszardzie. !!!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Premiera filmu o Dyrekcji
  863
  Chełm – miasto dla bogaczy
  2 032
  Rozbili grupę przestępczą
  2 469
  Nowa atrakcja turystyczna. Zobacz krypty biskupów unickich
  3 536
  Był odpust na Górce
  18 509
  REKLAMA