REKLAMA
Karczmarski nagrodzony
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ryszard Karczmarski – znany chełmski fotografik, założyciel galerii Atelier, został wyróżniony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Uroczystość odbyła się w ostatnią sobotę (24.06.br.) w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. Medal wręczyła Ewa Wytrążek, dyr. Departamentu Narodowych Instytucji Kultury MKiDN. Oprócz R. Karczmarskiego (na zdjęciu drugi od prawej), medale otrzymało jeszcze dziesięciu innych twórców z dziedziny fotografii. Gloria Artis to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


REKLAMA

Przypomnijmy, że laureat urodził się w 1957 r. w Gdyni. Ukończył studia na UMCS w Lublinie i przez kilka lat pracował jako nauczyciel. W 1985 roku wybrał zawód fotografa i otworzył profesjonalne studio fotograficzne w Chełmie. Uczestniczył w wielu plenerach i warsztatach fotograficznych na terenie kraju i za granicą między innymi w Armenii, Włoszech, Tajlandii. W autorskiej galerii Atelier organizuje wystawy, pokazy fotograficzne i koncerty. Jest członkiem Fotoklubu Ziemi  Chełmskiej oraz zasiada w zarządzie lubelskiego oddziału ZPAF. Ostatnio jego prace „Miejsca magiczne” prezentowała ChBP.
Gratulujemy!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

  • Aldona
    o 09:41

    Gratulacje Panie Ryszardzie. !!!

    + 22
    - 22
  • REKLAMA
    Wigilia chełmian
    128
    Budżetowe konsultacje
    322
    Minister Brudziński w Chełmie
    762
    Jest nowy skarbnik miasta
    4 389
    Trwa druga sesja Rady Miasta
    1 196
    REKLAMA