REKLAMA
„Kariera po polsku” w KDK
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Kariera po polsku” to sztuka wyreżyserowana przez Stefana Friedmanna o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie robią urzędniczą „karierę”. Na spektakl zaprasza w środę KDK.

REKLAMA

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza w środę, 20 marca, na komediowy spektakl teatralny „Kariera po polsku”, w którym wystąpią: Małgorzata Lewińska, Artur Dziurman, Dariusz Gnatowski, Bogdan Kalus.


REKLAMA

„Kariera po polsku” to sztuka wyreżyserowana przez Stefana Friedmana o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą „karierę”. Żona burmistrza małego miasteczka chcąc zemścić się na zdradzającym ją mężu, postanawia mu udowodnić, że burmistrzem może zostać każdy. Przebrana za żebraczkę, udaje się do miasta, aby znaleźć kogoś, kogo mogłaby namówić na udawanie eksperta od ekonomii. Spotyka dwóch cwaniaków i od tej chwili zaczyna się pasmo nieprzewidzianych zdarzeń i pomyłek. W dodatku na wieść o tym, że gdzieś w Polsce pojawił się geniusz od spraw gospodarczych, do miasteczka przyjeżdża sam minister gospodarki. Kariera cwaniaków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie.
Na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa papuga, która co chwila we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki.

Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami, żeby zrobić karierę. Karierę po polsku.

Organizator: Agencja Promocyjno-Koncertowa
Producent: Leszek Kwiatkowski
Reżyseria: Stefan Friedmann
Scenariusz: Tomasz Jemioła
Muzyka: Mariusz Telicki
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Tarasewicz – Wosik

Zapraszamy na przedstawienie w środę, 20 marca, godz. 19.00, sala widowiskowa KDK. Bilety w cenie 85 zł do nabycia w kasie KDK lub na stronie www.bilety.krasnystaw.pl

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
581
Hala produkcyjna już gotowa
661
Stawiamy na naukę
429
Będzie nowa spółka kolejowa
957
Komu mandat do PE? Zobacz listy
982
REKLAMA