REKLAMA
Karta Dużej Rodziny już na smartfonie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Karta Dużej Rodziny dająca prawo rodzinom z co najmniej trójką dzieci do zniżek m.in. w sklepach czy placówkach kulturalnych jest już dostępna jako aplikacja mobilna.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia.

Aplikację ściągniesz tutaj.


REKLAMA

W praktyce Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek oraz paliwa. Obniża także koszty rachunków za usługi telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach. Karta Dużej Rodziny to ulga dla domowego budżetu rodzin wielodzietnych.

Jak wyrobić?

Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny należy złożyć w urzędzie gminy lub urzędzie miasta, właściwym dla miejsca zamieszkania.  Chełmianie mogą składać wnioski w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Chełm, ul. Obłońska 20, pok Nr 4. tel. 82 564 31 92. Wniosek jest dostępny tutaj. Wykaz dokumentów.

Przypominamy również, że w Chełmie można skorzystać z tzw. ”Chełmskiej Karty 3+”. Więcej informacji w tym miejscu.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
279
Ranking szkół. Liderem znów II LO
990
Nowi prezesi w chełmskich spółkach
2 560
Umowa na Kolejową
1 438
Zmiany w UM. Będą departamenty
1 978
REKLAMA