REKLAMA
Kasztanowce wróciły
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W tym tygodniu na dziedziniec I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie powróciły kasztanowce. Drzewa są jeszcze młode, ale wszyscy mamy nadzieję, że będą zdrowo rosły i za kilkadziesiąt lat osiągną wielkość swoich poprzedników.

Na szkolny dziedziniec powróciły dwa kasztanowce. Są to sadzonki odmiany czerwonej (aesculus carnea) i mierzą po około trzy metry wysokości. Zostały posadzone w miejsce starych okazów, które wycięto pod koniec sierpnia.


REKLAMA

Kasztanowce to nieformalny symbol szkoły. Od niemal stu lat te piękne drzewa rosną po obu stronach wiodącej do liceum ul. Czarnieckiego. Dwa okazy pyszniły się u wejścia do budynku, przy fontannie z czaplą, inne tworzą urokliwe otoczenie szkoły.

Ostatnimi laty drzewa zaczął atakować szkodnik szrotówek kasztanowcowiaczek i władze miasta zdecydowały o wycięciu wielu chorych drzew. W lipcu z kolei nad miastem przetoczyła się potężna burza, która połamała wiele drzew. Poważnie ucierpiał wtedy także jeden z kasztanowców przy fontannie, a łamiące się konary dodatkowo uszkodziły część budynku liceum. Przy okazji okazało się, że i drugie drzewo jest chore i stwarza zagrożenie. Oba zostały więc wycięte.

Dyrekcja szkoły zdecydowała jednak, że liceum nie może pozostać ogołocone ze swych symboli. W tym tygodniu nowe drzewa posadzono więc w miejsce starych.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Minister Brudziński w Chełmie
744
Jest nowy skarbnik miasta
4 323
Trwa druga sesja Rady Miasta
1 191
Pierwsza sesja pełna niespodzianek
2 185
Mamy nowe władze miasta
2 440
REKLAMA