REKLAMA
Kiermasz Twórczości Ludowej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na Kiermasz Twórczości Ludowej zaprasza Krasnostawski Dom Kultury. Prezentacja rękodzieła artystycznego odbywać się będzie w trakcie Chmielaków (24-25 sierpnia).

Reklama

Podczas dwudniowego kiermaszu będzie można obejrzeć i nabyć wyroby reprezentujące różne techniki sztuki tradycyjnej, takie jak: garncarstwo, malarstwo, rzeźba, koronkarstwo, plecionkarstwo, wycinankarstwo, plastyka obrzędowa i zdobnicza, wyroby z drewna, skór, wosku pszczelego czy słomy. Rękodzieło wystawią artyści ludowi zrzeszenia twórców ludowych oraz wystawcy i rzemieślnicy związani głównie z Lubelszczyzną. Artystów ludowych znajdziemy na terenie Dworku Starościńskiego (ul. Sikorskiego 10), w godz. 9.00-18.00.

Kiermasz Twórczości Ludowej jest częścią „Przeglądu Twórczości Ludowej” – składającego się z kilku części wydarzenia popularyzującego sztukę ludową wywodzącą się terenu województwa lubelskiego. Finał przeglądu odbędzie się 23 października w Krasnostawskim Domu Kultury. O szczegółach organizatorzy będą informować na stronie www.kultura.krasnystaw.pl.
Realizację Przeglądu dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.

Kiermasz odbędzie się w czasie trwania Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” – cyklicznej imprezy branżowej i kulturalnej przyciągającej do Krasnegostawu wielotysięczną publiczność. Towarzyszyć mu będą koncerty i stoiska z produktami lokalnymi.

Organizatorem Kiermaszu jest Krasnostawski Dom Kultury. Partnerami wydarzenia są: Miasto Krasnystaw, Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie, Krasnostawski Oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Klub Twórców Ludowych w Krasnymstawie. Wsparcia udzieliły marki „Lubelskie. Smakuj Życie” i „Chmielaki Krasnostawskie”.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Coś drgnęło w sprawie DK 12
814
Konsultacje strategiczne
568
Wiceprezydent o odwołaniu ze stanowiska dyrektor ChDK
1 712
Budżet Obywatelski 2020: Są wyniki głosowania
545
Remontują Lubelską
827
REKLAMA