REKLAMA
Kiermasz Twórczości Ludowej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na Kiermasz Twórczości Ludowej zaprasza Krasnostawski Dom Kultury. Prezentacja rękodzieła artystycznego odbywać się będzie w trakcie Chmielaków (24-25 sierpnia).

REKLAMA

Podczas dwudniowego kiermaszu będzie można obejrzeć i nabyć wyroby reprezentujące różne techniki sztuki tradycyjnej, takie jak: garncarstwo, malarstwo, rzeźba, koronkarstwo, plecionkarstwo, wycinankarstwo, plastyka obrzędowa i zdobnicza, wyroby z drewna, skór, wosku pszczelego czy słomy. Rękodzieło wystawią artyści ludowi zrzeszenia twórców ludowych oraz wystawcy i rzemieślnicy związani głównie z Lubelszczyzną. Artystów ludowych znajdziemy na terenie Dworku Starościńskiego (ul. Sikorskiego 10), w godz. 9.00-18.00.


REKLAMA

Kiermasz Twórczości Ludowej jest częścią „Przeglądu Twórczości Ludowej” – składającego się z kilku części wydarzenia popularyzującego sztukę ludową wywodzącą się terenu województwa lubelskiego. Finał przeglądu odbędzie się 23 października w Krasnostawskim Domu Kultury. O szczegółach organizatorzy będą informować na stronie www.kultura.krasnystaw.pl.
Realizację Przeglądu dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.

Kiermasz odbędzie się w czasie trwania Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” – cyklicznej imprezy branżowej i kulturalnej przyciągającej do Krasnegostawu wielotysięczną publiczność. Towarzyszyć mu będą koncerty i stoiska z produktami lokalnymi.

Organizatorem Kiermaszu jest Krasnostawski Dom Kultury. Partnerami wydarzenia są: Miasto Krasnystaw, Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie, Krasnostawski Oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Klub Twórców Ludowych w Krasnymstawie. Wsparcia udzieliły marki „Lubelskie. Smakuj Życie” i „Chmielaki Krasnostawskie”.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Dreszera i Ceramiczna do remontu
787
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 452
Spółki miejskie. Czas działań
1 563
Personalne roszady w miejskich spółkach
3 817
Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
1 257
REKLAMA