REKLAMA
Kłopotliwa zmiana nazwy szkoły
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

ZSE i III LO zmienia nazwę. Od września placówka będzie szkołą ekonomiczną i mundurową. Nie wszystkim podoba się ,,mundur” w nazwie.

Na czwartkowej sesji Rady Miasta, prawie wszyscy radni pozytywnie zaopiniowali uchwałę w sprawie zmiany nazwy chełmskich ekonomów. Od 1 września będzie to Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. Generała Władysława Andersa (ZSEiM).

Nowa nazwa szkoły odda jej specyfikę kształcenia i wyróżni spośród innych. Zwiększy atrakcyjność placówki – mówił Augustyn Okoński, dyrektor chełmskiej oświaty.

Czy jednak na pewno szkoła zyska na zmianie? Według radnej Anny Mirzwy nic się nie zmieni, ponieważ niewiele wynika z samego funkcjonowania klas mundurowych. Uczniowie ,,trzeciego” nie wybierają się do pracy w mundurówce i nie mają otwartej drogi dalszego kształcenia. .

REKLAMA

Z opinią radnej nie zgodziła się dyrektor szkoły Edyta Chudoba, która przypomniała, że funkcjonowanie klas mundurowych nie jest wymysłem i fikcją. Uczniowie realizują podstawy programowe proponowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Mają także szanse na otrzymanie dodatkowych punktów w naborach na uczelnie wyższe. Jeżeli dostaną się do wojska, ich etap przygotowawczy zostaje skrócony o połowę.

Nasza młodzież uczestniczy w zajęciach w jednostce wojskowej. Kilka osób należy do Obrony Terytorialnej oraz Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. Nasi absolwenci już uczą się na Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu czy Akademii Morskiej w Szczecinie – komentowała Chudoba.

Według dyrektor funkcjonowanie klas sprawia, że młodzież gimnazjalna ma także o wiele większy szacunek do munduru.

Nie tworzymy klas dla reklamy, ale dla przyszłości – dodała.

Od 1 września w ZSEiM będzie 29 oddziałów (22 w technikum i 7 w liceum), w tym 14 mundurowych. Uczniowie będą się uczyć w klasie o profilu obsługa ruchu granicznego, klasie policyjnej, klasie pożarniczo-ratowniczej oraz wojskowej. Więcej informacji na stronie internetowej.

 

Komentarze

 • Andrzej
  o 21:33

  Pis wymyślił coś podobnego.Rujnowa ie państwa nazwał dobra zmiana.Ludzie czy od zmiany nazwy potrawy poprawi się jej smak?

  + 22
  - 22
 • eoeoeoo
  o 12:39

  jak na absolwenta szkoły ekonomicznej z obronionym tytułem całkiem sprawnie liczę pieniądze, codziennie widzę banknoty o innych numerach niż dnia poprzedniego 😉

  + 22
  - 22
 • Andrzej
  o 10:44

  Nazwomania

  + 22
  - 22
 • Andrzej
  o 22:47

  29 oddziałów przyszłych bezrobotnych.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA