REKLAMA
Kolejowa w remoncie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rozpoczyna się remont ulicy Kolejowej. Dla ruchu będzie zamknięty odcinek od dworca PKP do ulicy Warzywnej. Zmienią się też trasy niektórych autobusów miejskich.

Reklama

W poniedziałek (16 września) rusza przebudowa ulicy Kolejowej na odcinku od dworca głównego PKP do skrzyżowania z Przemysłową. Wykonawca – Przedsiębiorstwo Drogowe-Mostowe z Włodawy – podzielił sobie zadanie na cztery etapy.  Na pierwszy ogień pójdzie odcinek od al. Piłsudskiego do ulicy Warzywnej. Ulica zostanie zamknięta, a dla zmotoryzowanych wyznaczone będą objazdy.

Objazdy, objazdy…

Konieczność poruszania się objazdami dotyczy także trzech autobusów Chełmskich Linii Autobusowych. Od poniedziałku linie nr 1, 8 i 9 kursować będą objazdem przez: …Przemysłową, Wołyńską, Piłsudskiego, Dworzec PKP.

Na ul. Wołyńskiej (na wysokości MPGK), w obu kierunkach, zostaną ustawione przystanki tymczasowe. Autobusy będą zatrzymywały się również na przystankach: „Piłsudskiego/Bazar” i „Piłsudskiego/Jedność”.

Zakaz ruchu nie będzie obejmował dojazdu do Zakładu Karnego oraz do prywatnych posesji wzdłuż remontowanego odcinka. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, prace w tym miejscu zakończą się  w ostatnich dniach  października.

Pieniądze z UE

Przebudowa jest realizowana w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa transgranicznej infrastruktury Chełma i Łucka”.
Projekt przewiduje m.in. remont około 1,1-kilometrowego odcinka Kolejowej – od al. Piłsudskiego do ul. Przemysłowej. Modernizacja polegać będzie na wymianie nawierzchni drogi, a także chodników i oświetlenia. Wzdłuż ulicy powstać mają nowa ścieżka rowerowa i miejsca parkingowe. Przebudowane zostaną niektóre skrzyżowania, a także kanalizacja deszczowa, sieć teletechniczna, a na koniec wykonane nowe oznakowanie poziome i pionowe. Więcej o projekcie pisaliśmy tutaj.
Inwestycja kosztuje 7 071 363,92 zł.

Remont potrwa do połowy maja 2020 roku.

Kolejowa po kawałku

Przypomnijmy, pod koniec lata ubiegłego roku miasto podjęło się remontu ulicy Kolejowej na odcinku od ulicy Sienkiewicza do Alei Piłsudskiego. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.
Ulica zyskała wtedy nową nawierzchnię i elementy oznakowania. Poprawione zostało też to, co w ziemi czyli kanały deszczowe i sanitarne.
Ale środki były zbyt skromne, by zająć się jeszcze naprawianiem chodników czy budową ścieżki rowerowej.

Na tym jednak nie koniec. Niedawno w ramach Funduszu Dróg Samorządowych nasze miasto zyskało dofinansowanie także na inne zadania drogowe. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.
Jest wśród nich przebudowa ulicy Kolejowej i Obłońskiej. Dofinansowanie w tym wypadku wynosi 7,726 mln zł i stanowi 80% kosztów inwestycji.

Remont tego odcinka ulicy Kolejowej ratusz zapowiada na przyszły rok.

Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Inwestycje i rozwój. Chełm podsumowuje rok
1 105
Ranking szkół. Duży skok I LO
1 171
Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
950
Stawki za wywóz śmieci uchwalone
914
Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w Chełmie
1 319
REKLAMA