REKLAMA
Kolski w DKF
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nie lada gratka dla chełmskich kinomanów zaraz po świętach! Do Chełma przyjedzie Jan Jakub Kolski ze swoim najnowszym filmem „Ułaskawienie”.

REKLAMA

„Ułaskawienie” to kolejne dzieło jednego z najbardziej uznanych polskich reżyserów, Jana Jakuba Kolskiego, autora m.in. „Jasminum”, „Pornografii” czy „Jańcia Wodnika”. W nowym filmie sięgnął po wątki autobiograficzne, by na motywach historii własnego dziadka ukazać stratę niemożliwą do zaakceptowania.


REKLAMA

Jest rok 1946. Hanna (Grażyna Błęcka-Kolska) i Jakub (Jan Jankowski) Szewczykowie muszą pochować syna. Zadenuncjowany przez konfidenta UB chłopak, nie godząc się na rządy komunistów, poszedł do lasu. Tego czerwoni oprawcy nie wybaczają i nie dają rodzinie spokoju nawet po śmierci syna. UB trzykrotnie odkopuje trumnę. Rzekomo po to, by kolejni świadkowie identyfikowali zwłoki. Chodzi o ostateczne upokorzenie rodziny. Szewczykowie zabierają więc trumnę z Popielaw i jadą na drugi koniec Polski, by syn mógł spokojnie spocząć w ziemi. Zamordowany Wacław Szewczyk był żołnierzem AK i bratem matki Kolskiego.
Zobacz zwiastun.

Po projekcji DKF Rewers zaprasza na spotkanie z reżyserem filmu Janem Jakubem Kolskim. Twórca od lat pozostaje jednym z ciekawszych polskich reżyserów. Nie ulegając chwilowym tendencjom, tworzy autorskie kino, które trafia bezpośrednio do serc i umysły widzów.

Zapraszamy na seans i spotkanie do DKF Rewers w czwartek, 25 kwietnia, godz. 18:00, CKF Zorza. Bilety po 10 zł.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
50 974
NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
5 706
Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
4 504
Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
496
Prezydent podsumowuje swoje rządy
1 575
REKLAMA