REKLAMA
Komu „trzynastka”?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rozpoczęły się wypłaty „trzynastek” dla pracowników budżetówki. Niektórym świadczenie przysługuje na specjalnych zasadach.

REKLAMA

Prawo do trzynastki, bez obowiązku przepracowania faktycznie sześciu miesięcy, przysługuje też pracownikowi, który korzysta z urlopu macierzyńskiego, z dodatkowego urlopu macierzyńskiego, z urlopu ojcowskiego i z urlopu rodzicielskiego.
To samo dotyczy osób, które przeszły na emeryturę, zostały przeniesione służbowo lub np. zwolniono je z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. We wszystkich tych przypadkach wysokość „trzynastki” jest proporcjonalna do przepracowanego okresu.

W ubiegłym roku, jak podaje money.pl, na „trzynastki” wydano około 6 mld zł. W tym roku środków do wypłaty jest więcej, bo ponad 6,4 mld zł. Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, na wypłatę „trzynastek” dla pracowników objętych ustawą o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej zaplanowano dokładnie 2 410 038 tys. zł. Reszta zostanie wypłacona z kas samorządów.

Źródło: kurier.pap.pl; money.pl.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 12:00

  Ludzie nie zdajecie sobie sprawy,że trzynastka regulaminowa to czysta głupota.Zamiast tego powinna być wyższa pensja,premie za dobrą robotę lub kopa na zieloną trawkę za złą robotę.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
  50 547
  NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
  5 673
  Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
  4 503
  Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
  494
  Prezydent podsumowuje swoje rządy
  1 575
  REKLAMA