REKLAMA
Komu „trzynastka”?
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rozpoczęły się wypłaty „trzynastek” dla pracowników budżetówki. Niektórym świadczenie przysługuje na specjalnych zasadach.

Prawo do trzynastki, bez obowiązku przepracowania faktycznie sześciu miesięcy, przysługuje też pracownikowi, który korzysta z urlopu macierzyńskiego, z dodatkowego urlopu macierzyńskiego, z urlopu ojcowskiego i z urlopu rodzicielskiego.
To samo dotyczy osób, które przeszły na emeryturę, zostały przeniesione służbowo lub np. zwolniono je z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. We wszystkich tych przypadkach wysokość „trzynastki” jest proporcjonalna do przepracowanego okresu.

W ubiegłym roku, jak podaje money.pl, na „trzynastki” wydano około 6 mld zł. W tym roku środków do wypłaty jest więcej, bo ponad 6,4 mld zł. Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, na wypłatę „trzynastek” dla pracowników objętych ustawą o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej zaplanowano dokładnie 2 410 038 tys. zł. Reszta zostanie wypłacona z kas samorządów.

Źródło: kurier.pap.pl; money.pl.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 12:00

  Ludzie nie zdajecie sobie sprawy,że trzynastka regulaminowa to czysta głupota.Zamiast tego powinna być wyższa pensja,premie za dobrą robotę lub kopa na zieloną trawkę za złą robotę.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Zaczęli łatać dziury
  403
  PUM – raport otwarcia
  462
  Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
  314
  Ranking szkół. Liderem znów II LO
  1 115
  Nowi prezesi w chełmskich spółkach
  2 608
  REKLAMA