REKLAMA
Koncepcja programowa na S12
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Oferty złożone przez firmę TPF okazały się najkorzystniejsze w przetargu na opracowanie koncepcji programowej dla dwóch części przyszłej S12 pomiędzy Piaskami a granicą z Ukrainą w Dorohusku. Łączny koszt opracowania dokumentacji to blisko 9,7 mln zł. Jeśli nie wpłyną odwołania od wyboru, to umowa podpisana zostanie jeszcze w lutym br.

Reklama

REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie poinformowała o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na opracowanie koncepcji programowej dla drogi S12 na odcinku Piaski-Dorohusk.
Na przetarg wpłynęło jedenaście ofert, a większość z nich dotyczyła obu części przetargu. Opracowanie koncepcji programowej podzielono bowiem na dwie części obejmujące trzy odcinki realizacyjne. Część 1: od końca obwodnicy Piask do węzła Dorohucza (długość ok. 12,9 km) oraz pomiędzy węzłami Dorohucza i Chełm Zachód (ok. 21,7 km). Część 2 to odcinek od węzła Chełm Wschód do Dorohuska (ok. 23 km). TPF Sp. z o.o. opracowanie dokumentacji dla części 1 wycenił na ponad 5,5 mln zł,  a dla części 2 na ponad 4,1 mln zł.

Zadaniem wykonawców koncepcji programowej będzie: wykonanie analizy i prognoz ruchu, opracowań geodezyjnych i kartograficznych dla celów projektowania dróg, a także opracowań geologiczno–inżynierskich, hydrogeologicznych, geotechnicznych i hydrologiczno-hydraulicznych. To pozwoli zaprojektować ostateczny techniczny wariant realizacji inwestycji i przeprowadzić rozpoznanie podłoża gruntowego.
Wykonawcy będą mieć na to 23 miesiące od podpisania umowy, a wyniki ich pracy posłużą do opracowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy inwestycji w trybie projektuj i buduj (wykonawca może współpracować z GDDKiA przy tym przetargu).

Więcej o inwestycji.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Kolejowa w remoncie
356
Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie!
81 946
Galeria się zapełnia
2 647
Finansowe wsparcie dla Chełma
456
Przejazd już otwarty
3 374
REKLAMA