REKLAMA
Koncert „Godzina W”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W sobotę, 1 sierpnia, zapraszamy na koncert upamiętniający rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wejściówki można odbierać w kasach ChDK lub kina Zorza.

Reklama

Chełmski Dom Kultury tradycyjnie 1 sierpnia zaprasza na koncert „Godzina W”. Spotkanie w Kumowej Dolnie, o godz. 20.00, ma upamiętnić 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Koncert jest bezpłatny, ale liczba miejsc na widowni amfiteatru została ograniczona i trzeba mieć wejściówkę. Darmowe wejściówki można odbierać w kasie ChDK lub kina Zorza.

Koncert „Godzina W” zacznie się sielankowo…. w klimat międzywojennej Warszawy wprowadzą nas znane szlagiery z tamtych lat. Kolorowy obrazek zniknie wraz z bombardowaniem i komunikatem o wybuchu II Wojny Światowej. W następstwie wydarzeń usłyszymy m.in. „Chłopcy silni jak stal” czy „Dziś idę walczyć mamo” oraz wiele oryginalnych zapisów z powstańczego radia „Błyskawica”.
Zapowiada się wyjątkowy koncert.

Ze względu na ograniczenia sanitarne, pamiętajmy o zasadach obowiązujących w amfiteatrze:
– ograniczona liczba widzów – 900 osób,
– obowiązkowe maseczki,
– obowiązkowy pomiar temperatury (osoby z temperaturą powyżej 37 stopni Celsjusza nie będą wpuszczane na teren amfiteatru),
– zakaz spożywania artykułów spożywczych na terenie amfiteatru,
– organizator zastrzega sobie prawo do odwołania koncertu w przypadku trudnych warunków atmosferycznych.

Zapraszamy na koncert „Godzina W” w sobotę, 1 sierpnia, godz. 20:00, amfiteatr Kumowa Dolina. Wstęp wolny (obowiązują wejściówki).

 

Napisz komentarz
 • 1 sierpnia od lat a szczególnie w ostatnich lkilku zastanawia mnie i nie mogę zrozumieć sposobu traktowania przez Polaków własnej historii. Świętujemy z zachwytem I estyma Pwstanie Warszawskie. Wybuchło ono bez szans powodzenia pociągając za sobą śmierć tysięcy młodych ludzi i niczemu niewinnych mieszkańców Warszawy. Była to totalna klęska. A po drugiej stronie kwestionuje się wielkość okrągłego stołu i wyborów z 4 czerwca. Te wydarzenia dały nam wolność i później dobrobyt. To było prawdzie zwycièstwo. Ale my chyba lubimy być pokrzywdzeni przez los. A może własną głupotę.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  REKLAMA