REKLAMA
Koncert na Mikołajki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zapraszamy na koncert niezwykłej mezzosopranistki Bożeny Zawiślak-Dolny. Taką muzyczną ucztę na Mikołajki proponują chełmianom Towarzystwo Muzyczne i Państwowa Szkoła Muzyczna.

Reklama

Bożena Zawiślak-Dolny pochodzi z Chełma i jest jedną z najlepszych polskich odtwórczyń partii tytułowej Carmen w operze Bizeta. Postać tę kreowała w teatrach operowych Krakowa, Warszawy, Gdańska, Bytomia, Łodzi, Szczecina. W 1995 roku jej rola Carmen w Operze Bałtyckiej uznana została za najlepszą kreację roku i nagrodzona nagrodą teatralną Wojewody Gdańskiego.
Na szczęście rola Carmen nie przysłoniła artystce całego operowego świata. Pozwoliło to polskiej i zagranicznej publiczności na poznanie znakomitych kreacji Bożeny Zawiślak-Dolny w operach Rossiniego czy Verdiego, ale także w operetce, musicalu, a także w repertuarze oratoryjno-kantatowym.

Ogromny sukces przyniosło artystce wykonanie songów Kurta Weilla, najpierw w przedstawieniu w krakowskim Teatrze Stu, a potem w przygotowanym przez Operę Ślaską spektaklu Zagraj mi melodię z dawnych lat. Ostatni sukces tego gatunku to znakomita kreacja Aldonzy-Dulcynei w musicalu Człowiek z La Manchy M. Leigha, wystawionym w Łódzkim Teatrze Muzycznym i Operze Krakowskiej.

Jaki repertuar zaprezentuje artystka w Chełmie?
Zapraszamy na koncert 6 grudnia, o godz. 18.00, do sali koncertowej PSM przy ul. Hrubieszowskiej 102. Bilety po 15 zł do kupienia w Szkole Muzycznej lub księgarni Fan Kultury.

Organizatorami wydarzenia są Towarzystwo Muzyczne w Chełmie i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Chełmie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Będzie ciasno na Rejowieckiej
327
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
255
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
412
W poniedziałek idziemy do fryzjera
286
Miasto zakłada łąki
342
REKLAMA