REKLAMA
Koncert na wibrafon
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Karol Szymanowski – czołowy polski wibrafonista jazzowy przyjeżdża do Chełma. W poniedziałek da koncert w Szkole Muzycznej.

Na niecodzienny koncert zaprasza w poniedziałek (18 marca) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Chełmie. W sali koncertowej im. Idy Haendel usłyszymy wirtuozerski popis gry na wibrafonie w wykonaniu Karola Szymanowskiego.


REKLAMA

Karol Szymanowski to czołowy polski wibrafonista jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog. Studiował w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Instrumentalnym oraz w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa (dyplom z wyróżnieniem). Jest laureatem wielu nagród w konkursach jazzowych w Polsce i w Europie.
Prowadzi ożywioną działalność koncertową głównie z repertuarem muzyki jazzowej, współpracuje także z zespołami bluesowymi i grupami wykonującymi muzykę etniczną. Jest autorem sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie, która umożliwia prezentację gatunków muzycznych wcześniej dla wibrafonistów niedostępnych. Walory nowej techniki wykorzystuje zarówno w utworach na zespoły kameralne (duety, tria) jak i symfonicznych. Ponadto jest pomysłodawcą rozszerzenia skali wibrafonu poprzez połączenie go z najniższą oktawą marimby, co – dzięki współpracy z francuską firmą Bergerault – zaowocowało powstaniem instrumentu Bass Vibe.
Prowadzi również działalność dydaktyczną jako profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a także jako wykładowca mistrzowskich kursów podczas renomowanych festiwali muzycznych.

Zapraszamy na koncert w poniedziałek, 18 marca, godz. 17, Hrubieszowska 102. Wstęp wolny!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
1 023
Nowe samoloty przekazane studentom
174
Będą stypendia dla najzdolniejszych
653
Wybierz Społecznika Roku
346
Szkoły szykują się do strajku
415
REKLAMA