REKLAMA
Koncert na wibrafon
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Karol Szymanowski – czołowy polski wibrafonista jazzowy przyjeżdża do Chełma. W poniedziałek da koncert w Szkole Muzycznej.

REKLAMA

Na niecodzienny koncert zaprasza w poniedziałek (18 marca) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Chełmie. W sali koncertowej im. Idy Haendel usłyszymy wirtuozerski popis gry na wibrafonie w wykonaniu Karola Szymanowskiego.


REKLAMA

Karol Szymanowski to czołowy polski wibrafonista jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog. Studiował w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Instrumentalnym oraz w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa (dyplom z wyróżnieniem). Jest laureatem wielu nagród w konkursach jazzowych w Polsce i w Europie.
Prowadzi ożywioną działalność koncertową głównie z repertuarem muzyki jazzowej, współpracuje także z zespołami bluesowymi i grupami wykonującymi muzykę etniczną. Jest autorem sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie, która umożliwia prezentację gatunków muzycznych wcześniej dla wibrafonistów niedostępnych. Walory nowej techniki wykorzystuje zarówno w utworach na zespoły kameralne (duety, tria) jak i symfonicznych. Ponadto jest pomysłodawcą rozszerzenia skali wibrafonu poprzez połączenie go z najniższą oktawą marimby, co – dzięki współpracy z francuską firmą Bergerault – zaowocowało powstaniem instrumentu Bass Vibe.
Prowadzi również działalność dydaktyczną jako profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a także jako wykładowca mistrzowskich kursów podczas renomowanych festiwali muzycznych.

Zapraszamy na koncert w poniedziałek, 18 marca, godz. 17, Hrubieszowska 102. Wstęp wolny!

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
581
Hala produkcyjna już gotowa
661
Stawiamy na naukę
429
Będzie nowa spółka kolejowa
957
Komu mandat do PE? Zobacz listy
982
REKLAMA