REKLAMA
Koncert w Niedzielę Palmową
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

ChDK zaprasza na koncert w Niedzielę Palmową. Oprócz doskonale znanego chełmianom Chadek Gospel Choir, będzie okazja posłuchania ciekawych gości. Kogo?

Reklama

Jak co roku Chełmski Dom Kultury zaprasza na koncert w Niedzielę Palmową. Podczas tegorocznego koncertu, oprócz doskonale znanego chełmianom Chadek Gospel Choir pod dyrekcją Grzegorza Głucha, z gościnnym udziałem Gabi Gąsior oraz Abrahama Diomande oraz uczestników warsztatów gospel, usłyszymy też program „Golgota Jasnogórska” – materiał oparty na poemacie pasyjnym poety Ernesta Brylla, w wykonaniu Marcina Stycznia i Joanny Lewandowskiej, jednych z najpopularniejszych artystów z kręgu piosenki poetyckiej.

Chełmskiego chóru gospel nikomu chyba już nie trzeba przedstawiać. Jego występy to żywiołowe, pełne pasji i pozytywnej energii widowiska, które w naturalny sposób angażują publiczność. Dodatkowo, w tym roku chór wystąpi z potężnym wsparciem wszystkich uczestników dwudniowych warsztatów.

Gabi Gąsior to prawdziwa ikona stylu gospel. Chórzystka, solistka i dyrygentka, wielokrotnie zapraszana do udziału w koncertach i nagraniach projektów gospel w kraju i za granicą. Współpracowała m.in. z Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Golec uOrkiestrą, Andrzejem Lampertem, Beatą Bednarz. Jest też autorką tekstów i aranżacji wokalnych, nauczycielem śpiewu i instruktorem wokalnym.

Abraham Diomande to artysta z Nowego Jorku, który łączy styl gospel z afrykańskimi melodiami. Jego twórczość to muzyczny koktajl pełen przeróżnych inspiracji, także reggae i r’n’b. Muzyk występował na całym świecie, dając koncerty m. in. w Niemczech, Francji, Burkina Faso i Polsce.

Z kolei „Golgota Jasnogórska” to niezwykła propozycja na okres Wielkiego Postu. Była pisana przez Ernesta Brylla do cyklu obrazów Jerzego Dudy-Gracza pod tym samym tytułem, które znajdują się nad Kaplicą Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Jest to propozycja wspólnej modlitwy i zadumy nad Męką Pańską – przedstawiona w surowej i ascetycznej formie, która powoduje, że teksty jeszcze mocniej oddziałują na słuchaczy, nikogo nie pozostawiając obojętnym.

Zapraszamy na koncert do ChDK w niedzielę, 14 kwietnia, godz. 18:00. Bilety dla osób w wieku do 15 lat – 10 zł, dla pozostałych – 20 zł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Inwestycje i rozwój. Chełm podsumowuje rok
1 104
Ranking szkół. Duży skok I LO
1 171
Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
950
Stawki za wywóz śmieci uchwalone
913
Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w Chełmie
1 306
REKLAMA