REKLAMA
Koniec kariery Juszczaka?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Artur Juszczak nie jest już zastępcą prezydenta Chełma. Jego stanowisko objęła Agnieszka Kruk, dotychczasowa skarbnik miasta.

Reklama

Artur Juszczak został powołany na stanowisko I zastępcy prezydenta Chełma 18 listopada ubiegłego roku. Prezydent Jakub Banaszek powierzył mu zadanie nadzoru nad inwestycjami i spółkami miejskimi. Juszczakowi podlegały: departament komunalny, departament inwestycji i rozwoju oraz departament geodezji, kartografii, nieruchomości, infrastruktury i budownictwa.

Był to wybór dla wielu chełmian dość zaskakujący zważywszy, że nowy wiceprezydent nie miał wcześniej specjalnych doświadczeń jeśli chodzi o zarządzanie sprawami finansów czy gospodarki.
W przeszłości A. Juszczak, związany z PSL, sprawował funkcje kierownicze w chełmskim oddziale KRUS, a ostatnio w MOPR.
Opcję polityczną zmienił niespełna dwa miesiące przed wyborami samorządowymi i wystartował do chełmskiej Rady Miasta z listy KW Prawo i Sprawiedliwość. Został radnym. Wkrótce zrzekł się mandatu –  w związku z propozycją objęcia stanowiska zastępcy prezydenta miasta. Pisał wówczas:

Moim głównym przesłaniem we wcześniejszym działaniu jako samorządowiec, a teraz jako v-ce Prezydent Miasta był i jest kontakt bezpośredni z mieszkańcami. Pozdrawiam i zapraszam również do współpracy.

Bezpośrednie kontakty i dobre chęci to – jak się okazało – zbyt mało, by zarządzać tak odpowiedzialną sferą jak gospodarka miasta, w dodatku w okresie ostrego kryzysu (patrz: Czeka nas zaciskanie pasa). O oficjalnych powodach odwołania ratusz milczy. Nieoficjalnie mówi się, że były wiceprezydent ma podjąć pracę w Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadami.

***

Agnieszka Kruk została w miniony piątek (26 kwietnia) odwołana ze stanowiska Skarbnika Miasta Chełm na wniosek prezydenta Jakuba Banaszka. Wtedy nic jeszcze nie zapowiadało „przewrotu” w Urzędzie Miasta. Pierwsze wiadomości o zmianach ujawnił jeszcze tego samego dnia wieczorem Super Tydzień Chełmski. Sama Kruk pytana o powody rezygnacji mówiła o „względach osobistych”. Nowa wiceprezydent, zanim trafiła do chełmskiego ratusza, pracowała jako główna księgowa w Lubelskim Zarządzie Obsługi Przejść Granicznych.

Napisz komentarz
 • A po co mi takie pamiatki po komunie ale pamiec sobie zostawilem, wiedza jest wiecej warta od tych czy innych smieci 😉

 • zorro,ja wiedziałem jaki za komuny był cyrk,tylko żałuję,że na pamiątkę nie zachowałem kartek wyborczych,a resztki kartek na mięso zachowałem.
  ramona,dzisiaj masz imieniny,a więc nie będę złośliwy.

 • Oczywiscie hipokryta, mam za grube palce do tak malych literek 😉

 • Ramona stawiasz pytanie za trudne dla Sawy. Zeby na nie odpowiedziec musialby sie przyznac przed samym soba ze jest zwyklym hipokruta 😉
  Dlatego wymyslil ze my wszyscy jestesmy anonimy tylko on jest adwazny ale nazwiska osob z zycia publicznego powinne byc anonimowe 😉

  Sawa, nie rozgryzles komunizmu. Dla nich nie bylo wazne jaka kartke wrzucisz do urny bo oni poslow mieli wybranych przed wyborami nawet z opozycji 😉
  Dla komunistow bylo wazne zebys podpisal liste wyborców bo oni chcieli zebym w tym cyrku bral udzial caly narod 😉

 • Panie Sawa ja nie wiem czego Pan … nie napisałeś , bo skąd? Wiem co Pan napisałeś. Jesteś Pan kompletnie nielogiczny , jak jakiś dziadziunio. Trzymaj się pan faktów i konkretów!

 • Panie Sawa. Sam Pan napiasłeś ” tu są głównie plotki na temat nazwisk”. To napisz Pan co jest prawdą a co nie i dlaczego! Bądź Pan konkretny.

 • A czy napisałem,że nie ma cienia prawdy?

 • Panie Sawa a skąd Pan wiesz że to tylko plotki i nie ma tu cienia prawdy. Potrafisz Pan to zweryfikować , masz pan jakeiś dowody na poparcie swoich tez! Czy tylko gadasz Pan tak co Panu tam slina przyniesie na język!

 • Ramona,problem w tym,że tu są głównie plotki na temat nazwisk.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Od soboty bez maseczki, za tydzień do kina
  51
  Prezydent raportuje o stanie miejskich spółek w 2019 roku
  638
  Będzie ciasno na Rejowieckiej
  332
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  259
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  414
  REKLAMA