REKLAMA
Koniec pociągów do Kowla
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na ma już pociągów z Chełma do Zdołbunowa przez Kowel. 18 czerwca Koleje Ukraińskie zlikwidowały jedyną parę organizowanych wspólnie z PKP Intercity pociągów na tej trasie.

Reklama

Wobec wzrostu liczby autobusowych połączeń z Polski na Ukrainę, kolej likwiduje ostatnie kursy regionalne relacji Chełm – Kowel. Jedynym pociągiem pasażerskim przekraczającym granicę w Dorohusku będzie więc nocny „Kijów-Express” z Warszawy do Kijowa.
Nie zapewnia on połączenia z ukraińskimi ośrodkami położonymi bliżej polskiej granicy, bo jedyny postój handlowy koleje UZ zaplanowały właśnie w Kijowie – informuje portal Rynek Kolejowy.

Likwidacja kursów tuż przed wakacjami

– Pociągi 751 [Zdołbunów – Kowel – Chełm] i 752 [Chełm – Kowel – Zdołbunów] będą kursowały tylko do 18 czerwca tego roku – potwierdza Agnieszka Serbeńska z Zespołu Prasowego PKP Intercity w rozmowie z Rynkiem Kolejowym. – Dodajmy, że o ile w zeszłym roku w okresie letnim podróżni mogli skorzystać także z drugiej, sezonowej pary połączeń realizowanych w skróconej relacji Kowel – Chełm – Kowel, o tyle tym razem komunikacja międzynarodowa wstrzymywana jest tuż przed rozpoczęciem wakacji.

Polski przewoźnik nie podaje szczegółowych powodów radykalnego ograniczenia oferty.

Wiadomo, że połączenie likwidują Koleje Ukraińskie [UZ, Ukrzaliznycia] i że już wcześniej przeprowadzili cięcia w rozkładzie jazdy. Od początku maja kursy nie były bowiem realizowane w poniedziałki.

Pociągi uruchamiane przez PKP Intercity i Ukrzaliznycię były jedynymi kursami pasażerskimi jadącymi po szerokotorowej linii nr 63 na odcinku granica państwa – Chełm. Nocny pociąg łączący stolice Polski i Ukrainy przejeżdża bowiem granicę po torze normalnym.

Napisz komentarz
 • No i szczątkowe,bo jedną parą pociągów połączenie nie przeżyło konkurencji z autobusami.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Inwestycje i rozwój. Chełm podsumowuje rok
  1 035
  Ranking szkół. Duży skok I LO
  1 136
  Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
  907
  Stawki za wywóz śmieci uchwalone
  891
  Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w Chełmie
  1 210
  REKLAMA