REKLAMA
Koniec pociągów do Kowla
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na ma już pociągów z Chełma do Zdołbunowa przez Kowel. 18 czerwca Koleje Ukraińskie zlikwidowały jedyną parę organizowanych wspólnie z PKP Intercity pociągów na tej trasie.

REKLAMA

Wobec wzrostu liczby autobusowych połączeń z Polski na Ukrainę, kolej likwiduje ostatnie kursy regionalne relacji Chełm – Kowel. Jedynym pociągiem pasażerskim przekraczającym granicę w Dorohusku będzie więc nocny „Kijów-Express” z Warszawy do Kijowa.
Nie zapewnia on połączenia z ukraińskimi ośrodkami położonymi bliżej polskiej granicy, bo jedyny postój handlowy koleje UZ zaplanowały właśnie w Kijowie – informuje portal Rynek Kolejowy.


REKLAMA

Likwidacja kursów tuż przed wakacjami

– Pociągi 751 [Zdołbunów – Kowel – Chełm] i 752 [Chełm – Kowel – Zdołbunów] będą kursowały tylko do 18 czerwca tego roku – potwierdza Agnieszka Serbeńska z Zespołu Prasowego PKP Intercity w rozmowie z Rynkiem Kolejowym. – Dodajmy, że o ile w zeszłym roku w okresie letnim podróżni mogli skorzystać także z drugiej, sezonowej pary połączeń realizowanych w skróconej relacji Kowel – Chełm – Kowel, o tyle tym razem komunikacja międzynarodowa wstrzymywana jest tuż przed rozpoczęciem wakacji.

Polski przewoźnik nie podaje szczegółowych powodów radykalnego ograniczenia oferty.

Wiadomo, że połączenie likwidują Koleje Ukraińskie [UZ, Ukrzaliznycia] i że już wcześniej przeprowadzili cięcia w rozkładzie jazdy. Od początku maja kursy nie były bowiem realizowane w poniedziałki.

Pociągi uruchamiane przez PKP Intercity i Ukrzaliznycię były jedynymi kursami pasażerskimi jadącymi po szerokotorowej linii nr 63 na odcinku granica państwa – Chełm. Nocny pociąg łączący stolice Polski i Ukrainy przejeżdża bowiem granicę po torze normalnym.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 05:13

  No i szczątkowe,bo jedną parą pociągów połączenie nie przeżyło konkurencji z autobusami.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Nowy rozkład jazdy CLA
  312
  Będzie więcej połączeń kolejowych
  646
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  822
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 471
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 574
  REKLAMA